Mała Narnia oczami uczniów klasy V b

20191031 110614Klasa V b omawiała lekturę „Opowieści z Narni: Lew, Czarownica i stara szafa”. Ciekawym dopełnieniem rozmów na temat książki był projekt makiety Narnii.

Technika była dowolna, chętni uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i cierpliwością, tworząc swoje wyobrażenia baśniowej Narnii. W pracach wykorzystaliśmy gałązki, rośliny, kamienie, watę, koraliki, światełka. Każdy projekt był inny i przedstawiał inną scenę.

Na wielu makietach pojawił się jeden z głównych bohaterów – lew Aslan. Dwie makiety przedstawiały Pałac w Ker Paravelu, jak również dzieci błądzące po magicznej i pełnej śniegu krainie…

Niektórzy z nas pracowali w grupach, inni tworzyli makiety samodzielnie. Każda makieta była wykonana starannie i każda w inny sposób przedstawiała zimową Narnię. Prace można obejrzeć w sali 34, do czego zachęcam i zapraszam.

Autor: Gabriela Kowalik