20170601 095747 Uczniowie klasy III d wraz z wychowawczynią p. Grażyną Barnaś wzięli udział w zabawach i konkursach w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego podczas zorganizowanego w placówce Bezpiecznego Dnia Dziecka. Dzieci miały między innymi możliwość wypróbowania swoich umiejętności podczas jazdy na rowerach, samochodzikach akumulatorowych, celowania do tarczy z małego działka do gaszenia pożaru. Uczniowie też uczestniczyli w pokazie udzielania pierwszej pomocy, próbowali również samodzielnie wykonywać resuscytację na fantomach. Uczyli się prawidłowo zakładać różne rodzaje opatrunków. Wielką atrakcją był niewątpliwie „spacer” w autogoglach, które symulują stan nietrzeźwy organizmu. Uczniowie wzięli również udział w konkursie plastycznym „Jestem bezpieczny”, wykonując plakat grupowy, za który otrzymali nagrody wręczone przez p. poseł Urszulę Augustyn. Wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, pełni niezapomnianych wrażeń wrócili do szkoły.

Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła

spszkola

W ramach Akcji 1% nasza szkoła doposaża sukcesywnie sale lekcyjne, bibliotekę i świetlicę szkolną w krzesła nowej generacji  - ergonomiczne „Dobre krzesło”.  Poprzez swoją innowacyjną konstrukcję – wyzwala ono u dziecka samokontrolę w utrzymaniu prawidłowej postawy podczas siedzenia.

Z wad postawy się nie wyrasta. Oszczędźmy dzieciom problemów ze zdrowiem w przyszłości.