MADE IN MAŁOPOLSKA

DSC 0405W dniu 01.10.2018r. drużyna w składzie: Aleksandra Broniec z kl. 8a, Julia Jaszczur z kl. 8b oraz Weronika Klich z kl. 8c pod opieką p. K Góryjowskiej, wzięła udział w konkursie internetowym „Made in Małopolska. Co Ty wiesz o regionie?” Była to II edycja tego konkursu i nasza Szkoła uczestniczyła w niej po raz drugi.

W konkursie uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością Małopolski, historii, dziedzictwa kulturowego, tradycji oraz mieszkańców. Tematyka quizu dotyczyła również obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a wiedzę tę pomogli przyswoić: p. B. Hońdo i p. R. Wieczorek. Nad całością zaś czuwała p. K. Góryjowska.

Ponieważ konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, więc i rywalizacja była zacięta. W I etapie uczestnicy zmagali się z quizem internetowym, w którym należało odpowiedzieć na 30 losowo wybranych pytań. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 5 drużyn. Oprócz prawidłowych odpowiedzi liczył się także czas, w jakim quiz został ukończony.

Pomimo tego, że nie udało się drużynie zakwalifikować do finałowego, II etapu, serdecznie gratulujemy udziału!