Kronika zuchowa

11 listopada zuchy 49Zuchy jak co roku uczestniczyły w obchodach Święta Niepodległości. Występowały w naszej szkole na Apelu Niepodległościowym dla klas IV – VIII, śpiewając pieśni patriotyczne, a 11 listopada na zaproszenie Rady Osiedla Mościce uczestniczyły w miejskich obchodach 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody rozpoczęły się Mszą św. za Ojczyznę w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach.

p20191019 101440W sobotę 19 października nasze zuchy uczestniczyły w „Święcie Latawca i Szarej Lilijki” w Szkole Podstawowej w Żabnie, którego organizatorem był Hufiec ZHP Tarnów. Głównymi celami było uhonorowanie 80 Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej, integracja harcerzy i zuchów zrzeszonych w Hufcu, upowszechnianie aktywnych form spędzania wolnego czasu, i propagowanie tradycji budowy i puszczania latawców.

W kwietniu odbył się już XV Tarnowski Rajd Zuchowy „Bramy Pamięci”, którego organizatorem jest phm. Lucyna Szepielak-Wiatr wraz z 6 Gromadą Zuchową „Dzielne Skrzaty, działające przy Szk. Podst. nr 15 w Tarnowie. Celem tego rajdu jest kształtowanie u uczniów w wieku zuchowym patriotyzmu poprzez odwiedzanie Miejsc Pamięci Narodowej i poznawanie walorów turystycznych i przyrodniczych ziemi tarnowskiej. Ten mały jubileusz postanowiliśmy w tym roku uczcić na szlaku partyzantów I Batalionu „Barbara” 16 PP. Armii Krajowej w Jodłówce Tuchowskiej.

P125075122 lutego to Dzień Myśli Braterskiej – święto przyjaźni obchodzone od ponad stu lat przez harcerzy i skautów na całym świecie, niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku. W ten dzień harcerze i zuchy myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku. Harcerze i zuchy z naszego Hufca spotkali się w Szkole Podstawowej nr 1 w Tarnowie. Po uroczystym apelu, rozpoczęły się zajęcia w poszczególnych pionach organizacyjnych. Nasze zuchy uczestniczyły w grze sprawnościowej, ćwicząc wiele pożytecznych umiejętności i zdobywając nowe wiadomości.

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA