winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

Wydarzenia w roku szkolnym 2016-2017

6c3Na ostatnich, przed feriami, lekcjach matematyki uczniowie klas: 4c, 5b, 6a i 6c ćwiczyli swoją spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia oraz wspaniale się bawili, układając starochińskie tangramy. Jest to znakomity pomysł na spędzanie czasu wolnego w czasie ferii, przy niesprzyjającej do zabaw zimowych na świeżym powietrzu pogodzie.

bem 101Z okazji Święta Patrona zapraszamy uczniów klas czwartych i piątych do udziału w konkursie historycznym Generał Józef Bem.
 Termin konkursu: 9 marca 2017 roku

Organizatorzy konkursu:
• Koło historyczne pod opieką mgr Barbary Hońdo,
• Koło biblioteczne pod opieką mgr Agnieszki Białek

20170123 11372623 stycznia 2017 r. uczniowie klas: 5c i 6a, z wychowawcami: p. Karoliną Góryjowską i p. Józefem Bommersbachem zażywali zimowych sportów na lodowisku TOSiR. Przed zbliżającymi się feriami wszyscy doskonalili jazdę na łyżwach. Było wiele emocji, wśród których dominowała radość! Perspektywa czasu wolnego wywoływała uśmiech na twarzach i dawała poczucie wolności. Wszyscy byli szczęśliwi. Chcieliby mieć więcej takich zajęć.

DSC 0281Od kilku lat pasją Wojtka Procyka, obecnie ucznia klasy IV b, jest fotografia. Wojtek systematycznie uczęszcza na zajęcia z fotografii do Pałacu Młodzieży. Tam szlifuje swoje umiejętności pod czujnym okiem pana Tadeusza Koniarza. Również jako przedstawiciel Pałacu Młodzieży brał udział w XV Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „ Kapliczki i Zabytki Sakralne Karpat”. Do konkursu zgłoszono 182 prace. Ich tematyka dotyczyła elementów kultury sakralnej Karpat oraz Podkarpacia.

dsc 0051Nietypowo, bo 20 stycznia, odbył się w naszej szkole DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA. W tym dniu każdy uczeń czy też nauczyciel mógł przyjść do biblioteki i przeczytać fragment swojej ulubionej książki. Chętnych było co niemiara! Uczniowie przynosili z domu książeczki lub korzystali z zasobów biblioteki. Równie chętnie do akcji włączyli się nauczyciele. Każdy dostał „swoje 5 minut” do zaprezentowania ulubionej lektury. Występy każdego ochotnika nagradzane były przez widownię gromkimi brawami.

IMG 20161021 102302Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.”Śniadanie Daje Moc” to program edukacyjny, w którym organizatorzy zachęcają, aby nauczyciele podczas zajęć, przekazywali swoim uczniom cenne informacje o roli prawidłowego żywienia, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania. Uczniowie klasy I b podczas realizacji programu zapoznali się z przygodami: Toli, Maksa i Wszystkojada – ambasadorami programu oraz zasadami zdrowego odżywiania.

DSCF6450W czwartek 8 grudnia klasa II B wraz z wychowawczynią, Panią Elżbietą Majchrowską, uczestniczyła w zorganizowanych przez Muzeum Okręgowe Warsztatach Bożonarodzeniowych. W trakcie zajęć uczniowie pod okiem Pań instruktorek własnoręcznie wykonali ozdoby świąteczne. Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem i starannością, dzięki czemu powstały śliczneaniołki i gwiazdki na choinkę. Ponieważ pogoda dopisała, po zajęciach uczniowie poszli na krótki spacer – oglądali bożonarodzeniowe ozdoby świetlne, które pojawiły się na placach i ulicach Tarnowa.

DSCF6073Przełom listopada i grudnia w klasie II B obfitował w miłe spotkania. Odbyły się tradycyjne „Andrzejki”, przed którymi uczniowie w grupach samodzielnie przygotowali wróżby dla swoich koleżanek i kolegów. Wiele radości dostarczyły dzieciom próby odgadnięcia, co je czeka w przyszłości – tej bliższej i dalszej. Z przymrużeniem oka uczniowie wróżyli, jakie zawody będą wykonywali w przyszłości oraz imiona osób, które będą im bliskie. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku i tańców. 6 grudnia z kolei, do sali przybył miły gość – Mikołaj. Wychowawczyni klasy, Pani Elżbieta Majchrowska potwierdziła, że dzieci dobrze się uczą i starają się być grzeczne. Uczniowie dostali prezenty i radości nie było końca...

DSCF5918Od września do listopada klasy I – III realizowały program edukacyjny „Śniadanie daje moc”. Podsumowaniem programu był występ klasy II B, która pod kierunkiem wychowawczyni – p. Elżbiety Majchrowskiej przygotowała krótkie przedstawienie na temat zdrowego odżywiania. W ten sposób uczniowie chcieli pokazać, że owoce i warzywa nie tylko wzbogacają posiłki, ale też dodają im koloru i smaku. Wcześniej, w ramach programu, klasa II B przygotowywała smaczne przekąski z owoców oraz wspólne śniadanie przyrządzone wyłącznie ze zdrowych produktów. Ponadto dzieci przyniosły zdjęcia przedstawiające je w trakcie jedzenia śniadania oraz założone przez uczniów domowe uprawy roślin jadalnych. Udział w programie umożliwił dzieciom zrozumienie roli, jaką owoce i warzywa odgrywają w naszej diecie i sprawił, że chętniej będą sięgać na przerwie po jabłko czy banana.

DSC 0266W środę, 25 stycznia br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym projekcie „Podróże na piórze”, poświęconym życiu i twórczości Wandy Chotomskiej. Organizatorem projektu była Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie i w jej siedzibie miał miejsce finał konkursu, którego uczestniczkami były uczennice z klasy Ia, IIa, IVa oraz VIc. Projekt składał się z trzech etapów. Pierwszy stanowił konkurs recytatorski, w którym wzięła udział uczennica klasy IIa, Marysia Sasu. Doskonale przygotowana przez wychowawczynię, p. Bernadetę Pawłowską zachwyciła jury i zajęła I miejsce.

dsc 0020W czwartek, 12 stycznia br. Odbył się w naszej szkole konkurs pod hasłem: „MAM TALENT”.  Organizatorem był Samorząd Uczniowski. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I – VI. Zaprezentowali oni swoje talenty: tańcząc, śpiewając, grając na różnych instrumentach, wykonując akrobacje i różne ćwiczenia. Publiczność złożona z uczniów z zapartym tchem obserwowała zmagania konkursowe. Jury, w składzie: p. Agnieszka Białek, p. Barbara Sanek, p. Mariusz Łabuz oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej: Anna Kozioł i Julia Peciak z klasy 6a, miało spory dylemat. Werdykt jury był następujący:

P1020211W środę, 21 grudnia o godz. 17:00 w sali gimnastycznej naszej szkoły zostały zaprezentowane jasełka. Autorką scenariusza i reżyserem widowiska była p. Edyta Wardzała, a aktorami – uczniowie, którzy bardzo ładnie odegrali swoje role, wczuwając się w przeżycia biblijnych bohaterów. Oryginalny scenariusz pozwolił odbiorcom na głębokie przeżywanie emocji, jakie towarzyszyły Świętej Rodzinie. Scena otwierająca spektakl poruszyła wszystkich patrzących na Maryję i Józefa szukających swojego Syna. Lęk, przerażenie i niepewność widoczne na ich twarzach przemawiały do wszystkich, czyniąc ich jednocześnie bardzo bliskimi każdemu z nas.

DSCF4891Z okazji przystąpienia naszej szkoły do kampanii „Biała wstążka” p. Agnieszka Białek z biblioteki szkolnej ogłosiła konkurs na najlepsze hasło przeciwko przemocy. Temat konkursu: „Być dobrym jest w modzie” miał zachęcać dzieci i młodzież do wszelkich pozytywnych działań. Uczniowie mieli głowy pełne ciekawych pomysłów i do biblioteki wpłynęło wiele interesujących haseł propagujących dobro. Za najciekawsze jury uznało hasła: Aleksandry Kędzior 2b, Krzysztofa Martowicza 2b, Wiktorii Łabno 2c, Fabiana Łopacieja 2c, Krystiana Bieleckiego 4a

IMG 20161207 130525Już wkrótce Święta Bożego Narodzenia, więc uczniowie klasy I b pod opieką swojej wychowawczyni, Małgorzaty Bednarz uczestniczyli w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Muzeum Okręgowe w Tarnowie. Na zajęciach uczniowie robili piękne aniołki. Gotowe formy styropianowe, miały różnokolorowe sukienki. Dzieci  ozdabiały  aniołkom sukienki  brokatowymi i  fantazyjnymi elementami, doklejały włóczkowe włosy i bibułkowe skrzydełka. Na koniec doklejały oczka i aureolki.

DSCF4906Znamy już nazwiska zwycięzców szkolnego konkursu fotograficznego "Tarnów – moje miasto magiczne". Autorzy najpiękniejszych zdjęć, którzy na nowo odkryli piękno tarnowskich zakątków i obiektów, otrzymali dyplomy i nagrody z rąk pani dyrektor Barbary Tyki. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w dniu 20 grudnia 2016 roku w nietypowej scenerii – przy wejściu głównym do szkoły. Tam też na wystawie zostały wyeksponowane prace laureatów.  

Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła

 

spszkola

W ramach Akcji 1% nasza szkoła doposaża sukcesywnie sale lekcyjne, bibliotekę i świetlicę szkolną w krzesła nowej generacji  - ergonomiczne „Dobre krzesło”.  Poprzez swoją innowacyjną konstrukcję – wyzwala ono u dziecka samokontrolę w utrzymaniu prawidłowej postawy podczas siedzenia. 

Z wad postawy się nie wyrasta. Oszczędźmy dzieciom problemów ze zdrowiem w przyszłości.