winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSCF5918 Od września do listopada klasy I – III realizowały program edukacyjny „Śniadanie daje moc”. Podsumowaniem programu był występ klasy II B, która pod kierunkiem wychowawczyni – p. Elżbiety Majchrowskiej przygotowała krótkie przedstawienie na temat zdrowego odżywiania. W ten sposób uczniowie chcieli pokazać, że owoce i warzywa nie tylko wzbogacają posiłki, ale też dodają im koloru i smaku. Wcześniej, w ramach programu, klasa II B przygotowywała smaczne przekąski z owoców oraz wspólne śniadanie przyrządzone wyłącznie ze zdrowych produktów. Ponadto dzieci przyniosły zdjęcia przedstawiające je w trakcie jedzenia śniadania oraz założone przez uczniów domowe uprawy roślin jadalnych. Udział w programie umożliwił dzieciom zrozumienie roli, jaką owoce i warzywa odgrywają w naszej diecie i sprawił, że chętniej będą sięgać na przerwie po jabłko czy banana.

 

Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła

 

spszkola

W ramach Akcji 1% nasza szkoła doposaża sukcesywnie sale lekcyjne, bibliotekę i świetlicę szkolną w krzesła nowej generacji  - ergonomiczne „Dobre krzesło”.  Poprzez swoją innowacyjną konstrukcję – wyzwala ono u dziecka samokontrolę w utrzymaniu prawidłowej postawy podczas siedzenia. 

Z wad postawy się nie wyrasta. Oszczędźmy dzieciom problemów ze zdrowiem w przyszłości.