Projekt mLegitymacja

mlegitymacja 400Nasza szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja – wspólnej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji. mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel.

Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję papierową dokumentu.

W tym mobilnym dokumencie zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w papierowej legitymacji: imię i nazwisko ucznia, numer legitymacji, datę wydania, termin ważności, status użytkownika (uczeń), datę urodzenia, PESEL, adres zamieszkania, nazwę i adres szkoły.

Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z „tradycyjnych” dokumentów: podczas kontroli biletów, przy zakupie biletów do kina itp. Okres ważności mLegitymacji jest taki sam jak okres ważności wydanej wcześniej wersji papierowej.

W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana.

mLegitymacja jest unieważniana w trakcie roku szkolnego:

• na wniosek rodziców ucznia (opiekuna prawnego), w szczególności w przypadku utraty mLegitymacji szkolnej na skutek uszkodzeń, niepoprawnego działania lub utraty urządzenia mobilnego, w którym przechowywana była mLegitymacja szkolna;
  • z urzędu w przypadku utraty ważności wydanej uczniowi legitymacji szkolnej albo e-legitymacji szkolnej bądź przejścia ucznia do innej szkoły (§ 24 ust. 4a rozporządzenia MEN z 26 kwietnia 2018 r.).

Regulamin usługi mLegitymacja szkolna:

Informacje o usłudze mLegitymacja:

Wymagania sprzętowe - telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0. lub IOS (wersja 10.3 lub nowsza)

Aby uruchomić mLegitymację należy:

• Złożyć wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji (do pobrania). Wnioski prosimy przekazywać do sekretariatu szkoły.
  • Wysłać na adres sekretariatu jako załącznik zdjęcie legitymacyjne w formacie JPG lub JPEG w rozmiarze do 5 MB, podpisane w nazwie pliku imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą.
  • Pobrać Aplikację mObywatel, potwierdzić regulamin.
  • Po otrzymaniu ze szkoły kodu aktywacyjnego uruchomić System na urządzeniu.

mLegitymacja KROK po KROKU

1. Uczeń/ca musi mieć legitymację w wersji papierowej
2. Pobierz wniosek o wydanie mlegitymacji ze strony szkoły: www.sp15.tarnow.pl lub odbierz w sekretariacie szkoły
3. Wypełnij wniosek i złóż w sekretariacie.
4. Prześlij na adres sekretariatu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zeskanowane zdjęcie z informacją dotycząca nazwiska, imienia, adresu
5. Szkoła za Ciebie wypełni w systemie potrzebne dane i pobierze indywidualny kod konieczny do pobrania aplikacji mobilnej
6. Wygenerowany kod odbierz w sekretariacie szkoły – będzie potrzebny do ściągniecie mlegitymacji
7. W celu pobrania i zainstalowania aplikacji koniecznej do ściągnięcia mlegitymacji należy postępować zgodnie z Instrukcją mlegitymacja.
8. W przypadku pytań skontaktuj się z sekretariatem szkoły osobiście lub telefonicznie

Przygotuj online bezpłatne zdjęcie do mLegitymacji

mLegitymacja to nic innego jak elektroniczny rodzaj tradycyjnej, papierowej legitymacji szkolnej. Zapewnia ona szereg korzyści wynikających z klasycznej wersji i posiada tę samą wartość prawną.

Kreator zdjęć do mLegitymacji powstał po to, aby bez wychodzenia z domu i w jak najłatwiejszy sposób, wykonać fotografie do elektronicznej legitymacji szkolnej. Korzystać z niego mogą wszyscy uczniowie szkoły, która przystąpiła do programu mLegitymacja. Obsługa tego narzędzia jest niezwykle prosta, a cały proces można przejść w kilka minut, z poziomu smartfona.

Wykonaj zdjęcie do mLegitymacji w kilka sekund

Do wygenerowania zdjęć wystarczy zwykła fotografia wykonana za pomocą telefonu. Oprogramowanie przeprowadzi Cię przez cały proces tworzenia zdjęcia, przy okazji dzieląc się z Tobą wskazówkami jak odpowiednio je wykonać. Miejsce ich zrobienia nie ma znaczenia, liczy się tylko ustawienie twojej twarzy. Całą resztą zajmie się kreator, który w kilka sekund dokona niezbędnych przeróbek: zastąpi tło, poprawi oświetlenie a następnie odpowiednio przytnie zdjęcie.

Pamiętaj, by przy wykonywaniu zdjęcia zadbać o następujące elementy:

1. Patrz prosto w obiektyw i nie przechylaj głowy na boki.
  2. Zdjęcie nie może być tzw. selfie - najlepiej poproś kogoś, by Ci pomógł.
  3. Zamknij usta.
  4. Znajdź miejsce z równomiernym oświetleniem, jak na przykład ściana na przeciwko okna. Cienie przechodzące przez twarz nie są dozwolone.

Możesz wgrać tyle zdjęć, ile tylko chcesz, a potem wybrać najkorzystniejszą wersję.

Na koniec wyślij zdjęcie do sekretariatu

Jedyne co musisz zrobić teraz to przesłać zdjęcie do sekretariatu. Kreator jest bezpłatny. Co więcej ‒ zapewnia stuprocentową gwarancję akceptacji zdjęcia.

Nie musisz również obawiać się o swoją prywatność, ponieważ oprogramowanie nie przechowuje twoich zdjęć, a cały system jest odpowiednio zabezpieczony - Kreator korzysta z szyfrowanego połączenia z certyfikatami SSL. Możesz być pewien, że Twoje dane są bezpieczne.

Link do kreatora zdjęć do mLegitymacji znajdziesz pod tym linkiem: https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji

Następnie postępuj według instrukcji dostępnych na stronie.