Kalendarium 2018-2019

• Międzynarodowy Dzień Kropki – kontynuacja udziału naszej szkoły.
  • Udział w akcji „Bezpieczna droga do szkoły z mrówkami”.
  • Kontynuacja udziału w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia przez naszą szkołę.
  • Kontynuujemy obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w szkole.
  • II edycja konkursu internetowego „Made in Małopolska. Co Ty wiesz o regionie?” – udział drużyny klas ósmych w składzie: Aleksandra Broniec, Julia Jaszczur oraz Weronika Klich.
  • Nasza szkoła współorganizatorem festynu pod hasłem „Bądź bezpieczny, maluchu, w drogowym ruchu”.

Październik

• Krzysztof Gardziel z kl. VIII a uzyskał Tytuł Mistrza Małopolski w kategorii młodzik w Otwartych Kartingowych Mistrzostwach Tarnowa - Współzawodnictwo Sportowe Dzieci i Młodzieży.
  • Akcja charytatywna dla Azylu „Człowieku idzie zima, podaj łapę”.

• Akcja „Rekord dla Niepodległej”.
  • Kontynuacja udziału naszej szkoły w kampanii „Biała Wstążka”.
  • Jan Kalemba z kl. VIII c i Natasza Żukowska z kl. VIII a zakwalifikowali się do etapu rejonowego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939–1948. W walce o wolną Polskę”.
  • Wieczornica dla rodziców, uczniów i nauczycieli z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Luty

• Tarnowskie Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Ręcznej Chłopców – II miejsce szkolnej drużyny.
  • Kontynuacja udziału naszej szkoły w „Akademii Bezpiecznego Puchatka".
  • Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole.

• Szkoła przystępuje do obchodów Dnia Nowych Technologii w Edukacji.
  • Julia Iwaniec z kl. VIII c laureatką Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej.
  • Udział szkoły w kampanii „Dobrze Cię widzieć”.
  • Tydzień Promocji Zdrowia i Walki z Uzależnieniami.

Kwiecień

• Natasza Żukowska laureatką Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego, a tytuł finalisty tego konkursu uzyskali: Julia Peciak z kl. VIII a, Gabriela Pęcak i Bartosz Główczyk z kl. VIII b.
  • Kurs pierwszej pomocy dla uczniów – szkolenia prowadzili ratownicy medyczni Państwowej Straży Pożarnej i Państwowego Ratownictwa Medycznego.
  • Natasza Żukowska kl. VIII a oraz Bartosz Główczyk i Wiktor Matyjewicz kl. VIII b uczestniczyli w XIII Forum Europejskim Szkół Ziemi Tarnowskiej pod hasłem „Unia Europejska gwarantem jedności Europy”. W ramach Forum odbył się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, w kategorii „Najlepszy uczeń szkoły podstawowej i gimnazjum” Natasza Żukowska zajęła II miejsce.

Maj

• II miejsce Mai Kluzy w VI Międzypowiatowym Konkursie Przyrodniczym „Krajobrazy Świata" w Lubczy.
  • II miejsce Marioli Stelmach z kl. VII b w konkursie plastycznym „Mój sposób na zdrowy styl życia”.

Czerwiec

• Kontynuacja udziału naszej szkoły w  ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”.
  • Półkolonia organizowana po raz pierwszy w naszej szkole.
  • Piknik szkolny pod hasłem: „Rodzinnie, zdrowo i bezpiecznie”.
  • Miejskie zakończenie roku szkolnego – tytuł Prymusa Tarnowa zdobyła uczennica naszej szkoły Natasza Żukowska.