winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 0931Uczniowie klasy 5d w bardzo kreatywny sposób podsumowali swoją wiedzę dotyczącą „Własności liczb naturalnych”. W postaci samodzielnie przygotowanej książeczki przedstawili informacje dotyczące: dzielników liczb, cech podzielności, liczb pierwszych i złożonych, Największego Wspólnego Dzielnika czy Najmniejszej Wspólnej Wielokrotności. Piątoklasiści na lekcji planowali pracę a następnie na godzinie wychowawczej tworzyli już własne dzieła. 29 listopada nastąpiła prezentacja przygotowanych lapbooków, wzajemne ocenianie i zachwyt pracami kolegów i koleżanek.

 

Dla 5d nie jest to pierwsza przygoda z taką forma podsumowania wiadomości. W klasie czwartej przygotowali lapbooki dotyczące ułamków zwykłych – które właśnie teraz służyły jako doskonała powtórka materiału. Przygotowane prace można oglądać na wystawce w sali 27 – zachęcamy do obejrzenia.

Dobrze wiedzieć, że lapbook to postać interaktywnej książki tematycznej w której treści możemy prezentować w dowolnej postaci: tekstu, rysunków, ilustracji, map, wykresów itp. Opracowywane materiały umieszczone są w książce w różnej postaci - są widoczne bezpośrednio po otwarciu lub dotarcie do nich wymaga np. otwarcia koperty, rozwinięcia rulonu, rozłożenia harmonijki, otworzenia książeczki, zaglądnięcia do kieszonki itp. Prócz informacji na określony temat, możemy w przemycić zagadki, łamigłówki, memory, puzzle, układanki, zadania itp. Mogą się również pojawić elementy mobilne, czyli takie, które da się przesuwać, przeciągać, przekręcać - np. termometr z ruchomym słupkiem rtęci, oś liczbowa z ruchomym punktem (koralikiem), tarcza zegara ze wskazówkami itp. a wszystko po to aby jeszcze lepiej podsumować zdobyte wiadomości. Podczas tworzenia lapbooka ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA