winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

IMG 20181127 114706W poniedziałek, 26 listopada, w Sali Lustrzanej w Tarnowie oficjalnie rozpoczęła się siódma edycja kampanii "Biała wstążka". W tym roku akcję zorganizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, a adresatami kampanii były osoby niepełnosprawne, które narażone są na dyskryminację, poniżanie i przemoc ze strony najbliższych.

W ramach kampanii w naszej szkole, w klasach I - III na zajęciach zostały przeprowadzone pogadanki, rozmowy na temat, jak należy zachować się, gdy jesteśmy świadkami lub ofiarami przemocy, jak należy postępować wobec osób niepełnosprawnych. Plastyczną formą przesłania, aby nie milczeć w obliczu przemocy, były wykonane przez uczniów plakaty rozwieszone na szkolnym korytarzu. Pojawił się na nich symbol kampanii - biała wstążka, która stała się znakiem poparcia dla równych praw dla kobiet, a także znakiem sprzeciwu wobec przemocy. Uczniowie ułożyli i umieścili na plakatach wiele haseł. Muzyczną formą deklaracji uczniów była „Piosenka o pomaganiu ludziom”, której dzieci nauczyły się na zajęciach. Bardzo ważnym elementem akcji były zawody sportowe zorganizowane w klasach I-III. Zadania do wykonania były bardzo urozmaicone. Wymagały sprawności fizycznej, współdziałania i oczywiście zgrania całego zespołu klasowego. Wszyscy uczestnicy wykonali je z ogromnym zaangażowaniem, dlatego każdy był zwycięzcą. Rywalizacja sportowa i wspólna zabawa miały uzmysłowić uczniom, że jest to świetny sposób na spędzanie czasu w gronie rówieśników, że złe emocje można zamienić na aktywność sportową, a nie na różne formy przemocy i agresji. Podczas zabawy i rywalizacji „fair play”, uczniowie wyrabiali w sobie wrażliwość i dbałość o bezpieczeństwo swoje i innych. Tegoroczna kampania na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci, uwrażliwi je na to, by nie milczeć w obliczu przemocy i o każdym zdarzeniu informować zaufanych dorosłych lub odpowiednie służby.

 

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA