winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

20181206 100556Po raz dziesiąty tarnowski teatr między 28 listopada a 9 grudnia 2018 r. zaprosił najmłodszych widzów na Festiwal „Mała Talia”. Przez blisko dwa tygodnie dzieci miały możliwość oglądania spektakli, udziału w warsztatach teatralnych, muzycznych, happeningu tanecznym czy spotkaniu z aktorami. Również uczniowie klas I –III naszej szkoły skorzystali z tego zaproszenia. We wtorek 4 grudnia klasy III oglądały spektakl „Dziadek Mróz. Po co komu zima ?” w wykonaniu aktorów Teatru Żelaznego z Katowic. W środę 5 grudnia nasi uczniowie oglądali grę aktorów wcielających się w bohaterów bajki „Tomcio Paluszek” w reżyserii Dariusza Wiktorowicza.

Na scenie pojawiły się kukiełki, pacynki, lalki i aktorzy. Jednak dzięki przemyślnej scenografii i reżyserii zestaw ten stworzył przeróżne plany: raz widzowie oglądali zabawę w odległym lesie, a za chwilę siedzieli w izbie wilkołaka lub królewskim salonie.  Natomiast w dzień św. Mikołaja, 6 grudnia dzieci z naszej szkoły oglądały spektakl  „Brzydkie Kaczątko” w wykonaniu aktorów z Teatru „Rabcio” w Rabce Zdroju. Widzowie towarzyszyli bohaterom spektakli w ich życiu codziennym, pełnym wspaniałych , zabawnych, ale i pouczających przygód. Jak co roku Festiwal „Mała Talia” wprowadza najmłodszych widzów nie tylko w „magiczny świat teatru”, ale dzięki poznaniu historii bohaterów uczy, jakie wartości są w życiu najważniejsze.

Było to dla dzieci wspaniałe doświadczenie, którego echa pozostaną na długo w pamięci i sercu.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA