winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 0474Zgodnie ze zwyczajem, 20 i 21 grudnia 2018 r. o godzinie 17 w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe, a do ich obejrzenia zaproszono Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, nauczycieli emerytów i wszystkich pracowników szkoły. Jasełka przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 15, Gimnazjum „Piętnastka” i absolwenci. Refleksji nad tajemnicą Bożego Narodzenia w Betlejem sprzyjały: gra aktorów, scenariusz, oprawa muzyczna, dekoracja. Aktorzy w profesjonalny sposób przedstawili wiarę i posłuszeństwo Maryi oraz sprawiedliwość Józefa, pokłon pasterzy i potrzebę zasłuchania się w słowo Boże u współczesnych ludzi.

Ich postawa wobec Bożych zamysłów uczy: odkrywania i poznawania woli Boga; zaufania Bogu w sytuacjach, które po ludzku wydają się być niezrozumiałe i nie do rozwiązania; wiary w to, że „Bóg zawsze przychodzi we właściwym czasie” i „zawsze właściwą godzinę biją Boże zegary”.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania p. Renacie Wieczorek i chórowi szkolnemu za przygotowanie i wykonanie pięknych piosenek korelujących z treścią jasełek i ich przesłaniem. Serdeczne podziękowania należą się również p. Jolancie Szarkowicz – Baca i p. Agnieszce Białek za przygotowanie dekoracji i wykonanie zdjęć oraz panu Józefowi Bommersbachowi za nagłośnienie.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania i wykonania jasełek, pragniemy złożyć życzenia: „Niech Boża Dziecina wszystkim błogosławi, niech nasze rodziny i domy będą miejscem pokoju i miłości! W Nowym Roku niech nikomu nie zabraknie Bożych łask, ludzkiej pomocy, dobroci i życzliwości!”

Na co dzień pamiętajmy o słowach piosenki, którą śpiewaliśmy na zakończenie:

„Jeśli nasz Bóg jest przy nas, już nic nas nie zatrzyma,
Jeśli nasz Bóg jest z nami, któż jest przeciwko nam!
Nasz Bóg jest wielki, nasz Bóg jest silny,
Boże nikt inny nie równa się z Tobą.
Nasz Bóg uzdrawia, jest Wszechmogący!
Nasz Bóg, nasz Bóg…”

Katecheci: Edyta Wardzała,
ks. Marcin Jarek, Mariusz Łabuz

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA