winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 0535Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka przygotowywane przez starszych uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku - z tą jednak różnicą, że uczniowie klas młodszych również zorganizowali Jasełka dla swoich rówieśników. W czwartek i piątek 20-21 grudnia 2018 roku o godzinie 10:30 w sali gimnastycznej zebrali się: dyrekcja, uczniowie i ich rodzice. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O doskonałą atmosferę i miłe doznania wizualne oraz słuchowe zadbali zaś utalentowani aktorzy i wokaliści.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć na nowo historię Dzieciątka Bożego, szukającego wraz z Maryją i Józefem miejsca do schronienia. Po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Do małego Jezuska przybyli pasterze, zwierzęta, anioły oraz trzej mędrcy, aby złożyć Mu pokłon i dary. Całość przedstawienia, pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, wokalistów, instrumentalistów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie wszystkich zgromadzonych. Natomiast uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w tradycji, a także sposobność zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. 

Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń od dyrekcji szkoły, która wyraziła również wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację przedstawienia bożonarodzeniowego.

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA