winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 0573Jak co roku przed feriami w naszej szkole zorganizowana została prelekcja dotycząca bezpieczeństwa dzieci podczas ferii zimowych. Uczniowie klas 1-3 mieli możliwość poznania i wysłuchania dzielnicowej st. sierż. Katarzyny Sworst, która w przystępny sposób pouczyła dzieci, jak należy bezpiecznie spędzić zimowy czas wolny.

 

To podczas takich spotkań najmłodsi mogą usłyszeć od policjantów wiele cennych rad i wskazówek po to, by czas odpoczynku i zabawy był bezpieczny dla dzieci. Funkcjonariusze uczą, jak zachować się w sytuacji, gdy załamie się lód, w jakich miejscach zjeżdżać na sankach czy nartach. Zwracają również uwagę na to, jak dzieci powinny reagować, gdy „obcy” zapuka do drzwi lub nawiąże z nimi kontakt w Internecie. Policjanci przypominają o numerach alarmowych, o tym, kiedy i w jakich sytuacjach należy z nich korzystać. Podczas spotkań mundurowi rozdają ulotki i plakaty „Bezpieczna woda” (edycja zimowa).

Mundurowa, odwiedzając naszą szkołę, pouczyła najmłodszych, jak należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa w czasie zimowego wypoczynku oraz podała sposoby postępowania w sytuacji wystąpienia zagrożenia.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA