winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 0339Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów szkoły do grona czytelników biblioteki. Organizowane co roku przez p. bibliotekarkę Agnieszkę Białek, weszło na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. Jak zwykle głównym celem spotkania z pierwszoklasistami było zapoznanie ich ze zbiorami biblioteki i zasadami korzystania z księgozbioru. Podczas uroczystości mali czytelnicy obejrzeli przedstawienie pt. „Kopciuszek – wersja nowoczesna”, które zaprezentowały koleżanki z klasy 8a: Milena Merchut, Julia Peciak, Aleksandra Flis, Zuzanna Jarosz, Aleksandra Broniec, Aleksandra Biga i Julia Rutowicz. 

Na zakończenie wszyscy uczniowie, składając uroczyste przyrzeczenie, zobowiązali się do przestrzegania zasad bibliotecznych i szanowania wypożyczonych książek, po czym zostali pasowani na pełnoprawnych czytelników biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali imienne dyplomy oraz słodką niespodziankę.
Wszystkim małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA