winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 0363W środę 27 lutego 2019 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla Rodziców i Dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie I. Organizatorzy chcieli pokazać dzieciom, jak placówka wygląda od wewnątrz, co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można zagospodarować tu swój czas. Stąd zaangażowani w organizację dnia otwartego w szkole nauczyciele oraz uczniowie mieli do zaproponowania gościom wiele ciekawych zajęć.

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor szkoły p. Teresa Kot, która serdecznie przywitała przybyłych gości.

Następnie przedszkolaki obejrzały przedstawienie „Podróż do krainy bajek” w wykonaniu uczniów klas trzecich, przygotowane pod kierunkiem p. Małgorzaty Bednarz i p. Sabriny Rogóż. Miały też możliwość wysłuchania piosenek w języku angielskim, wykonanych pod kierunkiem p. Urszuli Karpały. Wspólnym pląsem i piosenką występy zakończyła Drużyna Zuchowa „Dzielne Skrzaty” pod opieką drużynowej phm. Lucyny Wiatr. Piękną, bajkową dekorację przygotowały panie Jolanta Baca oraz Agnieszka Białek. Za nagłośnienie odpowiadali panowie Józef Bommersbach oraz p. Paweł Pecka. Spotkanie dokumentowali p. Agnieszka Białek oraz p. Dariusz Kuta.

Następnie, pod opieką pań z edukacji wczesnoszkolnej oraz koleżanek i kolegów z Samorządu Uczniowskiego przedszkolaki ruszyły na zajęcia przygotowane przez nauczycieli i uczniów.

Zajęcia z programowania na podstawie gry „Scottie Go!” przeprowadziły p. Grażyna Barnaś i p. Marta Brożek. Dzieci pomagały sympatycznemu kosmicie Scottiemu pokonywać różne przeszkody.

Na zabawy ruchowe zaprosiły panie Dorota Słobodzian i p. Sylwia Chrapusta. Dzieci bawiły się wesoło podczas zabaw integracyjnych oraz rywalizowały, wykonując proste ćwiczenia sportowe.

Tego dnia przedszkolaki brały też udział w zabawie muzyczno – ruchowej „Krasnoludek” przygotowanej przez panie: Bernadettę Pawłowską i Jolantę Ziobroń, a następnie wykonały wiosennego, wesołego ślimaka techniką papieroplastyki. Po skończonej pracy dzieci podziwiały efekty pracy, a każdy przedszkolak zabrał swoje dzieło na pamiątkę. 

Panie: Urszula Karpała oraz Elżbieta Majchrowska zaprosiły dzieci do zabaw w j. angielskim z wykorzystaniem tablicy multimedialnej.

Na zakończenie spotkania wszyscy goście zostali zaproszeni przez Panie Świetliczanki na świetlicę, na słodki poczęstunek, losowanie wróżb oraz lepienie z masy solnej.

Wizyta gości z przedszkola dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych emocji.

Do zobaczenia we wrześniu 2019 r.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA