winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

20190228 10275828 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach „Cyfrowa lekcja zagadek”, organizowanych przez tarnowską Fabrykę Przyszłości. Piątoklasiści utrwalali wiadomości z zakresu matematyki, języka polskiego i przyrody, wykorzystując smartfony, tablety i monitor interaktywny a także mieli możliwość porozmawiania online z uczniami pozostałych dwóch tarnowskich szkół biorących udział w przedsięwzięciu. Dzieci potrafiły wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, korzystając z nowoczesnych narzędzi technologii, dobrze się przy tym bawiąc. Nauczyciele otrzymali wskazówki i pomysły na urozmaicenie lekcji. Uczniowie dostali w prezencie pendrivy które z pewnością przydadzą się nie tylko na lekcjach informatyki.

 

Fabryka Przyszłości to organizacja edukacyjna wspomagająca nauczycieli w zakresie metod aktywizujących ucznia, bazujących na umiejętnościach cyfrowych. Organizacja w wyjątkowy sposób świętowała swoje 5-lecie, przygotowując warsztaty „Smartschool Day” dla uczniów i nauczycieli tarnowskich szkół, włączając się tym samym w ogólnoświatową kampanię pn. Digital Learning Day, jako jedyna organizacja z Polski.

Również nauczyciele naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w specjalnie przygotowanych warsztatach dotyczących kreatywnego wykorzystania smartfona w procesie dydaktycznym. Nauczyciele uczyli się tworzyć scenariusze lekcji, wykorzystując do tego interaktywną platformę do gier terenowych - Actionbound (https://en.actionbound.com/), dzięki której uczniowie zyskują możliwość samodzielnego działania, penetrowania określonych lokacji, rozwijania umiejętności pracy w grupie i praktycznego zastosowania nabytej w szkole wiedzy. 

 

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA