Pomagam, bo chcę!

Pomagam bo chce 1Każdy z nas czeka na moment, kiedy czas pandemii będzie tylko wspomnieniem. Niestety, nie wiadomo, kiedy nadejdzie ten moment, aby móc zapomnieć o obecnej sytuacji. Nadal wiele osób boi się życie swoje oraz najbliższych. Mimo to każdy żyje nadzieją, że niebawem wszystko wróci do normy. Zanim jednak to się stanie, zostańmy Mikołajami. Okażmy serce, solidarność, wsparcie, zrozumienie. Przecież zawsze po burzy wschodzi słońce.

W tym trudnym czasie jest wielu potrzebujących. Nasza szkoła włączyła się do akcji „Nie jesteś sam” - wsparcie pacjentów na oddziałach covidowych. Pomysłodawcą i koordynatorem jest p. Beata Tylutka. Organizatorem akcji: Szkolne Koło Wolontariatu przy II Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie. Nasza szkoła została jednym z koordynatorów. Cel akcji to zbiórka podstawowych środków higienicznych i żywnościowych dla pacjentów, którzy zostają przyjęci na oddział z potwierdzeniem zakażenia SARS–CoV-2.

Zbieramy:

- małe, niegazowane wody mineralne (butelkowane),

- małe i średnie ręczniki (nowe produkty),

- ręczniki papierowe,

- podpaski,

- mydła w płynie,

- batony typu wafel, małe paczki herbatników i biszkoptów.

Czas trwania zbiórki: 30.11.2020 – 11.12.2020.

Miejsce zbiórki: Szkoła Podstawowa nr 15 w Tarnowie, schron (w miejscu, gdzie zostawiane są zakrętki).

Sposób dostarczenia produktów: przyniesione rzeczy należy pozostawiać w przeźroczystych reklamówkach z podpisanym imieniem, nazwiskiem, klasą, szkołą. Wszystkie dary zostaną przekazane głównemu organizatorowi.

Serdecznie dziękujemy za aktywny udział w akcji. Wszystkim życzymy zdrowia, wiary i nadziei na nadchodzący czas.

Pomagam bo chce 2