winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

2 wegryW dniu 13 lutego 2021 r. na zaproszenie władz naszego miasta w Tarnowie gościł Tibor Gerencsér, konsul generalny Węgier. 

Tibor Gerencsér sprawuje funkcję konsula generalnego Węgier w Krakowie od września 2020 r. Ukończył Uniwersytet Loránda Eötvösa w Budapeszcie oraz Uniwersytet Warszawski.

W latach 2018-2020 był dyrektorem Fundacji im. Wacława Felczaka w Budapeszcie. Wcześniej, w 2015 r., uczestniczył w międzynarodowym programie parlamentarnym w Kancelarii Sejmu w Warszawie, zaś od 2012 do 2013 r. był wykładowcą na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Loránda Eötvösa w Budapeszcie.

W trakcie swojej pierwszej wizyty w Tarnowie Tibor Gerencsér odwiedził  również  naszą Szkołę. Spotkał się z Dyrektorami Szkoły Podstawowej  nr 15, Panią Teresą Kot oraz Szkoły Podstawowej nr 20, Panem Andrzejem Kotem. Konsul Tibor Gerencsér był pod ogromnym wrażeniem 60-letniej, systematycznej współpracy naszej Szkoły ze szkołami partnerskimi na Węgrzech. Obiecał, że jeszcze odwiedzi nasze placówki, które to mogą poszczycić się wieloletnią współpracą z Węgrami.

3 wegry  4 wegry

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA