winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

IMG 20210209 094235Tradycyjnie jak co roku, w lutym w naszej Szkole większą uwagę zwraca się na działania dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów i usług sieciowych. Aktywność ta związana jest z – obchodzonym w tym roku 9 lutego – Dniem Bezpiecznego Internetu.

Hasło tegorocznych obchodów: „Razem dla lepszego Internetu!”  podkreśla to, że każdy internauta może przyczynić się do uczynienia Internetu miejscem bezpiecznym i przyjaznym. Każdy bowiem ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Szczególną uwagę należy zwrócić na potencjał sieci oraz różne możliwości jej zastosowania w edukacji, zdalnym nauczaniu, w kontaktach z rówieśnikami, a także jako formę twórczej rozrywki. 

(TY)Dzień Bezpiecznego Internetu to czas, gdy na terenie Szkoły  równolegle podejmowano różne działania. W klasach prowadzone były pogadanki, dyskusje, burze mózgów. Dzieci oglądały filmy edukacyjne: „3,2,1...Internet”, „Sieciaki”, „Zuźka i Tunio poznają Internet”, „Owce w sieci”. Filmy te  stały się inspiracją do rozmów z uczniami. Na zajęciach realizowano tematy, dzięki którym uczniowie zapoznawali się z różnymi formami zagrożeń internetowych, takich jak: cyberprzemoc, kontakty z osobami poznanymi w Internecie, umieszczanie zdjęć, plagiat, nadmierne korzystanie z komputera i Internetu. Młodzi internauci poznali słownictwo związane z Internetem, np.: klikać, czat, spamować, guglować, serfować, lajkować, hejtować, trolować. W klasach powstały gazetki, plakaty, plansze ilustrujące zasady netykiety. Uczniowie uczyli się śpiewać piosenki o tematyce związanej z bezpieczeństwem w Internecie. Brali udział w konkursie zorganizowanym przez bibliotekę szkolną: „Ty, wirusie, jesteś zły”. Przedstawiciele klas 1-3 wzięli udział w konkursie organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną pod hasłem: „Bądź bezpieczny w Internecie”.

   Działaniami objęto też rodziców poprzez wysyłanie przez e-dziennik linków do informacji i materiałów kampanii „Bądź z innej bajki”. Celem było  uświadomienia rodzicom i opiekunom, że zagrożenia, z którymi ich dzieci mogą się zetknąć w wirtualnym świecie, są równie prawdziwe jak te pojawiające się w świecie realnym. Internet jest kopalnią wiedzy i rozrywki, jednocześnie nie można zapominać, że jest też źródłem niebezpieczeństw, przed którymi rodzic powinien chronić swoje dziecko.

https://www.gov.pl/web/badz-z-innej-bajki

   W dzisiejszym świecie wszyscy są użytkownikami Internetu i wszyscy powinni angażować się w promowanie właściwych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA