winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

We wrześniu, jak co roku, policjanci ruchu drogowego oraz prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie rozpoczęli cykl spotkań z uczniami pierwszych klas szkół podstawowych Tarnowa oraz powiatu w ramach akcji „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z MRÓWKĄ”.

W poniedziałek, 12 września 2022 r. dzieci klas I naszej szkoły miały możliwość spotkania z panią policjantką i sympatyczną „Mrówką”. Podczas zajęć animacyjnych zdobyły wiedzę, jak bezpiecznie dotrzeć i powrócić ze szkoły, dowiedziały się jak prawidłowo przechodzić przez przejścia dla pieszych z sygnalizatorami i bez nich oraz jakie znaczenie mają elementy odblaskowe przypinane do stroju. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach i wykazali się imponującą wiedzą. Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał od sympatycznej i wesołej maskotki (pomysł właścicieli Grupy PSB Sufigs) prezent w postaci kamizelki odblaskowej i słodką niespodziankę. Wszystkie dzieci dumnie prezentowały kamizelki i obiecały, że będą je nosić zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, aby być bezpiecznymi i dobrze widzianymi na drodze. Natomiast funkcjonariusze policji mają nadzieję, że młode pokolenie odpowiedzialnie i skutecznie będzie oddziaływać na pozostałych uczestników ruchu drogowego.