winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

W poniedziałek, 10 września, uczniowie  klasy 1c, pod opieką wychowawczyni p. Małgorzaty Bednarz uczestniczyli w zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej, których celem była integracja nowej grupy i adaptacja w środowisku szkolnym. Tematem spotkania były „Pierwsze dni w szkole, czyli integracja z Pippi Pończoszanką”.

Na początku zajęć pani prowadząca przekazała dzieciom krótką informację o Astrid Lindgren, znanej autorce książek dla dzieci. Potem przeczytała fragment  książki „Pippi Pończoszanka", w którym bohaterka po raz pierwszy idzie do szkoły. Następnie nawiązała do doświadczeń dzieci z ich pierwszego dnia w szkole, przypuszczając, że  uczniowie klasy 1c rozpoczynając swoją przygodę ze szkołą – mierzą się z podobnymi jak Pippi wyzwaniami. W dalszej części zajęć,  poprzez zabawę z uruchomieniem ciała i wyobraźni uczniowie mieli okazję do utrwalenia imion oraz poznania upodobań kolegów i koleżanek.

Po wesołej zabawie i skończonych zajęciach uczniowie zwiedzili pomieszczenia Biblioteki Pedagogicznej, dowiedzieli się o sposobie korzystania z jej zasobów, a w prezencie otrzymali książkę promującą rodzinne czytanie „Bliżej książki, bliżej siebie. Poznaj moc rodzinnego czytania”.

Ciekawe zajęcia w Bibliotece Pedagogicznej dały uczniom klasy 1c przestrzeń do nazwania swoich upodobań i uczuć dzięki przeglądaniu się w doświadczeniu Pippi jak w lustrze. Natomiast wychowawczyni pozwoliły rozpoznać potrzeby, obawy i oczekiwania członków nowej klasy. Wiedza ta w przyszłości na pewno zaowocuje zespoleniem i zintegowaniem całej klasy oraz wysokimi wynikami nauczania.

gdyliczy sie czas