winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

25 października 2022 r. mieliśmy okazję zobaczyć wystawę i Planetarium w Pasażu Odkryć, w Tarnowie. Podczas pobytu obejrzeliśmy pięć pracowni, z których każda przedstawiała świat w inny sposób.

Patronami tych pracowni są postacie znanych tarnowian. Niezwykłe urządzenia, które mogliśmy uruchamiać, uświadomiły nam, że świat nauki jest zadziwiający. Muzyczny stół, lustro nieskończoności to tylko niektóre z nich. Centrum nauki i techniki w dostępny sposób przybliżyło nam odkrycia i wynalazki oraz ich autorów. Niesamowite wrażenie zrobiło na nas Planetarium, w którym obejrzeliśmy niezwykle ciekawy film o Johannesie Keplerze – znanym astronomie z XVII w.

Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się na Rynek, by na własne oczy móc zobaczyć zaćmienie słońca. To był wyjątkowy dzień.

Autor: Maksymilian Buno VIIIa

gdyliczy sie czas