winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

26 października 2022 r. zostały ogłoszone wyniki międzyszkolnego konkursu na opracowanie wierszyka zachęcającego do segregowania odpadów, zorganizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Efektywności Energetycznej i Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii „Helios”.

20221102 131219Miło nam poinformować, że zwyciężczynią tego konkursu została Kaja Pasak z kl. IIa.

Warto nadmienić, że z naszej szkoły oprócz Kai w konkursie brali również udział inni uczniowie z kl. IIa: Izabela Ciszewska, Laura Pabich, Milena Kopacz, Julian Wójcik oraz najmłodsze uczennice z kl. Ic: Emilia Kopeć i Gabrysia Ślęzak.

Gratulujemy Kai sukcesu i cieszymy się z zaangażowania pozostałych uczniów.

Poniżej prezentujemy wiersz Kai:

By na świecie panował Raj,
o przyrodę bardzo dbaj!
Nie marnuj za wiele wody,
bo narobisz wielkiej szkody!
Nie wyrzucaj śmieci na trawę,
bo zepsujesz innym zabawę.
Segregacja to podstawa,
a do tego ważna sprawa!
Plastik, metal, szkło i bio
w kolorowe worki wrzuć!
Posegreguj je dokładnie,
niechaj nic ci nie wypadnie.
Czy butelka, czy papierek,
każdy ma swój kontenerek.
Dzisiaj składam ekologiczny meldunek!
Matka Ziemia woła o ratunek!

 

gdyliczy sie czas