winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

Tydzień Uczniowskiej SuperMocy to czas, kiedy w szkole, w każdej klasie organizowane są zajęcia, warsztaty, gry i zabawy, podczas których uczniowie mają  szansę poznać siebie, swoje mocne strony, talenty, budować poczucie własnej wartości, wzmacniać własny, pozytywny wizerunek oraz integrować się z rówieśnikami.

W tym roku uczniowie „lecieli” w kosmos i „odkrywali” gwiazdy, które są wokół i chodzą szkolnymi korytarzami. Uczniowie klas 1-3 w swoich salach budowali z kartonów rakiety. Każdy uczeń miał możliwość zostać budowniczym i być małą częścią wspólnej klasowej rakiety. Dzieci dekorowały swoje kartony wg własnego pomysłu, często podpisywały swoim imieniem. Rakieta miała obrany cel i leciała w stronę nieba pełnego gwiazd. Dodatkowo każdy uczeń wykonał swoją gwiazdę z papieru lub kartonu, dekorował wg swojego pomysłu i podpisywał imieniem, by później na nitce lub sznurku zawiesić na szkolnym korytarzu. Wiadomo, że każdy uczeń jest gwiazdą i świeci swoim blaskiem.

Oprócz działań proponowanych przez organizatorów akcji Tygodnia Uczniowskiej SuperMocy, uczniowie w klasach 1-3 naszej szkoły brali udział w pogadankach i dyskusjach, oglądali filmy edukacyjne, układali bajki, rozwiązywali quizy i rebusy, uczestniczyli w grach i zabawach zespołowych pod hasłem: „W przyjaźni tkwi siła – razem możemy więcej”. Z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali prace na konkurs plastyczny pod hasłem „Nasza szkolna gwiazda” organizowany przez bibliotekę szkolną.

Uczniowie nie zawsze zdają sobie sprawę ze swoich umiejętności, traktując je jako coś oczywistego. Dzięki Tygodniowi SuperMocy uczniowie klas 1-3 mieli możliwość przekonać się, że warto rozwijać swoje zdolności, poszerzać zainteresowania, a przede wszystkim uwierzyć w siebie i swoje możliwości, bo wtedy wszystko jest możliwe.

Więcej zdjęć na Facebooku Szkoły: https://www.facebook.com/profile.php?id=100039449362256

gdyliczy sie czas