Między nami kobietkami

W dniu 29.11.2022 r., w ramach realizowanego już wcześniej w naszej szkole programu „Między nami Kobietkami”, odbyło się spotkanie dla dziewcząt klas 6, 7 i 8. Poprowadziła je wykwalifikowana prelegentka Działu Profilaktyki i Edukacji Procter&Gamble – pani Barbara Zapała.

Dziewczęta z zainteresowaniem słuchały przygotowanej specjalnie dla nich prelekcji, której towarzyszyła prezentacja. Nabyta wiedza pozwoliła im lepiej zrozumieć przemiany fizyczne i emocjonalne zachodzące w okresie dojrzewania oraz przyswoić sobie prawidłową terminologię dotyczącą części ciała, dorastania i rozwoju. Mamy nadzieję, że informacje z tego spotkania posłużyły samoakceptacji naszych nastolatek, złagodzeniu stresu związanego z dorastaniem oraz uświadomiły fakt, że wraz z dojrzewaniem wzrasta odpowiedzialność za dbałość o swoje ciało i postępowanie. Na koniec wszystkie uczestniczki spotkania otrzymały książeczki opowiadające o zmianach w ich organizmie w okresie dojrzewania, opracowane przez Centrum Informacji „Always” oraz pakiet próbek produktów sanitarnych.

Program „Między nami kobietkami” został przygotowany przy współpracy recenzentów Ministerstwa Edukacji Narodowej i Nauki, ginekologów i psychologów. Został wpisany na listę środków dydaktycznych zalecanych przez Ministerstwo do użytku szkolnego.

Między nami kobietkami