Efektywne uczenie się – warsztaty dla uczniów kl. 6a i 6b

16 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 15 odbyły się zajęcia prowadzone przez pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznej. Dzięki temu, dzieci z klas szóstych mogły dowiedzieć się, jak należy efektywnie się uczyć i zapamiętywać.

Na początku zajęć panie pedagog przygotowały dla uczniów kartki, na których należało zapisać piętnaście wyrazów ze słuchu. Wbrew pozorom, było to trudne zadanie, ponieważ nie wszystkie słowa były znane uczestnikom warsztatów.

Kolejną częścią spotkania była prezentacja, która miała na celu uświadomienie dzieciom, jak powinny się uczyć, aby zapamiętywać większość z przeczytanych wyrazów. W prezentacji zawarte były informacje na temat naszego mózgu, pamięci krótkotrwałej i długotrwałej.

Na samym końcu spotkania panie pedagog podały uczniom kartki z długą notatką i zadaniem. Dzieci mogły rozwinąć w ten sposób swoją kreatywność poprzez malowanie obrazków, szlaczków i podkreślanie wyrazów. Panie opowiedziały dzieciom, że nasz mózg lepiej przyswaja notatki zawierające wzorki, obrazki i szlaczki.

Dzieci były bardzo zadowolone ze spotkania, ponieważ podczas jego trwania mogły się wiele nauczyć i zdobyć wiedzę na temat tajników funkcjonowania naszego mózgu.

Przygotowała Julia Wrona kl. 6a

Efektywne uczenie się – warsztaty dla uczniów kl. 6a i 6b