Spotkanie wigilijne

W środę 21 grudnia br. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie Dyrekcji Szkoły z pracownikami oraz emerytami.

O godzinie 17 rozpoczął się, przygotowany przez pana mgr Mariusza Łabuza, program artystyczny zatytułowany „Miłość jest darem, który można przyjąć lub odrzucić”. Bardzo ciekawa, oryginalna konwencja scenariusza sprawiła, że na scenie pojawili się zarówno bohaterowie biblijnych historii, jak i postaci literackie. Wszystkim przyświecał jeden cel, jakim było spotkanie w Betlejem. Droga do tego wyjątkowego miejsca nie była łatwa, ale, pokonując jej poszczególne etapy, wędrowcy odkrywali uniwersalne prawdy i wartości, by w końcu zrozumieć istotę świąt Bożego Narodzenia i sens przykazania miłości bliźniego.

Puenta, wygłoszona przez jednego z bohaterów, jest przesłaniem dla każdego: Narodził się z miłości, aby nikt nie zwątpił w miłość.

Okres Bożego Narodzenia to czas, kiedy śpiewamy kolędy i pastorałki. Tegoroczne spotkanie przy wigilijnym stole zostało uświetnione przez działającą od 1997 roku kapelę ludową i grupę śpiewaczą Siemiechowianie. Wzruszające wykonanie kolęd, któremu towarzyszyła muzyka, wprowadziło zebranych w piękną, niepowtarzalną atmosferę Świąt, a kolędowanie z kapelą dostarczyło niecodziennej radości.

Wspólne śpiewanie, rozmowy przy świecach, malujące się na twarzach uśmiech i życzliwość sprawiły, że to spotkanie było wyjątkowe i na pewno pozostanie w pamięci każdego, kto w nim uczestniczył.

Organizatorowi całego przedsięwzięcia, panu Mariuszowi Łabuzowi składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za nowatorskie jasełka i stworzenie okazji do kultywowania naszej pięknej tradycji wspólnego kolędowania, zagłuszanej melodiami amerykańskich piosenek.

Więcej na Facebooku Szkoły:

Spotkanie wigilijne