Archipelag Skarbów

Uczniowie klasy 7a wzięli udział w warsztatach „Archipelag Skarbów”, które odbywały się w dniach 8 i 9 grudnia 2022 r. w sali koncertowej szkoły muzycznej w Tarnowie.

Zajęcia warsztatowe były bardzo ciekawe i poruszały tematy ważne dla nastolatków. Prowadzący zabrali nas w rejs, podczas którego odwiedzaliśmy różne wyspy. Była to Wyspa Gwiazdy, Wyspa Miłości, Wyspa Dżungli, Wyspa Seksu, Wyspa Przewodników, Wyspa Mocy. Poprzez zabawę przekazywali ważne treści o przyjaźni, miłości, uczyli, jak być odpowiedzialnym za swoją seksualność. Również przekazali nam wiedzę, jak oswoić swego wewnętrznego „tygrysa”, który w nas drzemie. Prowadzący te spotkania dobrze pełnili swoją rolę: ciekawie opowiadali, tłumaczyli oraz organizowali konkursy! Dodatkową atrakcją był fakt, że można było wygrać różne gadżety związane z przekazywanymi treściami, np. bransoletki z napisami „Szanuj” lub „Pomyśl”, worki, kolorowanki, bidony, kubki. Każdy też otrzymał zakładkę ze ściągawką dotyczącą pozyskanej na warsztatach wiedzy.

Oto opinie uczestników – uczniów 7a naszej szkoły:

„Według mnie warsztaty, na które wybraliśmy się całą klasą były nawet fajne, ponieważ była mowa o takich sprawach, o których trzeba rozmawiać”.

„Zajęcia były nawet fajne, tylko za dużo rozmowy, a za mało zabawy”.

„Chętnie wybrałabym się drugi raz na warsztaty „Archipelag Skarbów”.

Kinga Hałgas 7a

Warsztaty „Archipelag skarbów” odbywają się w polskich szkołach od wielu lat i mają rekomendację Ministerstwa Edukacji Narodowej, Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Instytutu Psychiatrii i Neurologii.

Program Archipelag Skarbów jest programem profilaktyki uniwersalnej ukierunkowanym na ograniczenie zachowań problemowych, takich jak: używanie alkoholu, narkotyków, wczesne zachowania seksualne, przemoc rówieśnicza.

Archipelag Skarbów