Wspólne kolędowanie w Piętnastce

W czwartek 22 grudnia na 3 i 4 godzinie lekcyjnej uczniowie klas 4-6 zebrali się w sali gimnastycznej na wspólne kolędowanie. Na początku spotkania obejrzeli krótkie jasełka przygotowane przez pana Mariusza Łabuza, zatytułowane Miłość jest darem, który można przyjąć lub odrzucić.

Historia opowiedziana przez bohaterów była opowieścią o poszukiwaniu Boga, o wędrówce do Betlejem i o tym, jak ważna w życiu człowieka jest miłość.

Wspólne śpiewanie kolęd przygotowała pani mgr Renata Wieczorek. Na widocznej dla wszystkich tablicy pojawiały się teksty kolęd i pastorałek. Prowadząca wraz z chórem kierowała ich wykonaniem. Były więc śpiewy zbiorowe, ale niektóre kolędy śpiewane były przez samych uczniów lub nauczycieli.

Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się ciekawych rzeczy o niektórych kolędach. Pan Dariusz Kuta przedstawił historię powstania znanej na całym świecie kolędy Cicha noc, a pani Renata Wieczorek opowiedziała o tym, że kolęda Bóg się rodzi autorstwa Franciszka Karpińskiego pretendowała do roli hymnu narodowego.

Wspólne śpiewanie zintegrowało całą społeczność szkolną, gdyż uczestniczyła w nim Dyrekcja Szkoły, uczniowie i nauczyciele. Była to również swego rodzaju lekcja wychowawcza, której celem było uświadomienie ważnej roli tradycji w życiu narodu.

Więcej na Facebooku Szkoły: https://www.facebook.com/profile.php?id=100039449362256

Wspólne kolędowanie w Piętnastce