winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

patron-14Marzec to miesiąc, w którym przypada rocznica urodzin i dzień imienin generała Józefa Bema a w naszej szkole Święto Patrona. Z tej okazji uczniowie klasy V b przygotowali specjalny program „Hotel Piętnastka i niezwykli goście – generał Józef Bem i Sándor Petőfi”.

Zaprezentowali w nim:

  • sylwetki generała Józefa Bema i Sándora Petőfiego,
  • krótką historię Węgier i ich związki z Polską,
  • barwy narodowe i godło Węgier,
  • najpiękniejsze miejsca Węgier,
  • kuchnię węgierską.

Wystąpiły także laureatki szkolnego etapu Konkursu Recytatorskiego Poezji Sándora Petőfiego i chór szkolny, który zaśpiewał piosenki: „Szeretem”- z repertuaru węgierskiej grupy NOX i „Vén Európa”Miklósa Varga– po węgiersku.

Uczniów klasy V b do występu przygotowały panie: Alina Skrabacz-Sowa, Barbara Hońdo i Barbara Skwarek a chór pani Renata Wieczorek. Piękną dekorację wykonała pani Jolanta Szarkowicz-Baca – wykorzystała w niej prace plastyczne uczniów SP nr 15. O nagłośnienie zadbał pan Józef Bommersbach.