winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

pasowanie-03Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Organizowane co roku weszło na stałe do kalendarza imprez szkolnych. Odbywa się zawsze na początku drugiego półrocza. Celem spotkania jest stworzenie przyjaznej i serdecznej atmosfery podczas kontaktów dzieci z biblioteką. 
Tegoroczna uroczystość miała miejsce 25 marca 2014 r. Specjalnie na tę okazję zostało przygotowane przedstawienie pt. „Zaczarowany bajek świat". W czasie spotkania pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować wszystkie książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Przed powrotem na lekcje każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Na pożegnanie nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki.

Mam nadzieję, że uczniowie klas pierwszych będą częstymi gośćmi w szkolnej bibliotece :)

Agnieszka Białek