winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

historyczny-08Tarnów i region od czasów najdawniejszych do początków renesansu 14 marca 2014 roku Kinga Kozińska kl. V a, Monika Marek kl. V a i Dawid Dulian kl. V c reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowie. 

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą w zakresie takich zagadnień, jak:

  • Legendarne początki Tarnowa.
  • Lokacja Tarnowa.
  • Rozwój architektoniczny Tarnowa od XII do XVI w.
  • Właściciele miasta Tarnowa: Spycimir Leliwita, Tarnowscy.
  • Zajęcia ludności Tarnowa i regionu od XII do XVI w.
  • Postać Hetmana Jana Tarnowskiego – kierunki mecenatu kulturalnego, znaczenie w historii wojskowości i rola w procesie obrony granic

I etap – eliminacje pisemne - pozwolił wyłonić ośmiu finalistów, którzy odpowiadali na wylosowane pytania. Wśród nich znalazły się dwie uczennice SP nr 15. W ostatecznej klasyfikacji zajęły: III miejsce - Monika Marek a IV miejsce - Kinga Kozińska. Laureaci Konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Sponsorów a każdy uczestnik pamiątkowy dyplom.

Gratulujemy!