winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

27-wentaW piątek, 16 maja 2014 roku, w hali sportowej Tarnowskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyła się konferencja metodyczna „Technika gry w piłkę ręczną – informacje metodyczne i zasób ćwiczeń".
Prowadzącymi zajęcia byli bardzo zasłużeni trenerzy piłki ręcznej: Stanisław Majorek, Ryszard Skutnik, Lidia Walczyk i Bogdan Wenta. Moderatorem konferencji był dr hab. Michał Spieszny, prof. AWF w Krakowie.

W konferencji wzięła udział drużyna juniorów MKS PM MPEC Tarnów trenowana przez naszego nauczyciela – p. Pawła Peckę, która przedstawiała zasób ćwiczeń w nauczaniu obrony indywidualnej i grupowej w piłce ręcznej. Juniorzy Pałacu Młodzieży (trenerem p. Szczepan Greczyński), wśród których znalazło się wielu absolwentów „Piętnastki" prezentowali ćwiczenia, które przygotował i omówił znakomity trener – pan Stanisław Majorek, były szkoleniowiec reprezentacji Polski, która zdobyła jedyny jak dotąd brązowy medal w piłce ręcznej dla Polski podczas igrzysk olimpijskich w 1976 r. w Montrealu. W Konferencji uczestniczył również trener p. Ryszard Skutnik, który podczas zajęć z grupą młodzików MKS PM Tarnów – prowadzonych przez p. Bartosza Bommersbacha – zaprezentował zwstaw ćwiczeń w nauczaniu elementów piłki ręcznej na lekcjach wychowania fizycznego. Gry i zabawy uwzględniające elementy techniczno – taktyczne gry w piłkę ręczną pani Lidia Walczyk (trenerka m.in. młodzieżowych reprezentacji Polski, AZS-u AWF Kraków) przedstawiła na przykładzie naszych uczennic – zawodniczek piłki ręcznej trenowanych przez p. Elżbietę Janas.
Gościem specjalnym konferencji był wybitny trener, w przeszłości również znakomity zawodnik – trener, dzięki któremu piłka ręczna cieszy się dzisiaj coraz większą popularnością – pan Bogdan Wenta.