Bajkoterapia

DSCF6160Umiejętność radzenia sobie z drzemiącymi w nas różnymi emocjami jest niezwykle istotna dla prawidłowego rozwoju emocjonalnego i społecznego człowieka, dlatego też w maju i czerwcu bieżącego roku szkolnego klasy pierwsze Szkoły Podstawowej Nr 15 w Tarnowie miały zajęcia bajkoterapeutyczne ze szkolną logopedką, panią mgr Sabiną Rosołowską – Patułą. Dzieci podczas pierwszych z serii warsztatów „oswajały złość", ucząc się między innymi, w jaki sposób można sobie z nią poradzić i że wcale ta ZŁOŚĆ nie jest w gruncie rzeczy taka niepotrzebna jak nam zawsze wpajano. W toku zajęć uczniowie własnoręcznie tworzyli swoje ZŁOŚCI i umieszczali je w klasowej galerii, by w razie potrzeby móc z nimi „porozmawiać" i w ten sposób poradzić sobie z narastającą emocją.

Przez proces rozumienia złości pomogła dzieciom książka pt. Billy jest zły, autorstwa Birgitty Stenberg i Mati Lepp, będąca jedną z części o radzeniu sobie z uczuciami. Klasy bardzo chętnie brały udział w zajęciach, wykazując się pomysłowością, kreatywnością i co ważniejsze – otwartością w mówieniu o swoich emocjach, z czym my – dorośli wciąż jeszcze mamy problem.

Sabina Rosołowska - Patuła

Bajkoterapia