winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

926 czerwca 2014 r. nasi szóstoklasiści żegnali się ze szkołą. Uroczysta akademia odbyła się po południu w sali gimnastycznej. Na tę uroczystość oprócz tegorocznych absolwentów przybyła Dyrekcja Szkoły, Przedstawiciele Rady Rodziców, Grono Pedagogiczne, rodzice i rodziny szóstoklasistów. Najpierw odbyła się część oficjalna, w której Pani Dyrektor pożegnała uczniów. Tradycyjnie absolwenci złożyli ślubowanie i przekazali sztandar młodszym kolegom, następnie najlepsi uczniowie i sportowcy odebrali nagrody z rąk Dyrekcji, wychowawców i trenerów. Pani Dyrektor wręczyła też listy gratulacyjne i podziękowania dla rodziców.

Część artystyczną rozpoczęła pierwszoklasistka, która pięknie wyrecytowanym wierszem pożegnała starsze koleżanki i kolegów. Potem w części artystycznej, która w tym roku przyjęła formułę kabaretową, zaprezentowali się uczniowie każdej z klas szóstych, chór szóstoklasistek, a następnie nauczyciele naszej szkoły. Dużą niespodzianką i innowacją dla wszystkich, były występy najodważniejszych z Grona, którzy niejednokrotnie tym występem zadebiutowali przed publicznością. Występom towarzyszyła ogromna trema i determinacja, tym bardziej, że do prezentowanych scenek nauczyciele przygotowywali się samodzielnie, bez fachowego wsparcia artystycznego i aktorskiego. Również kostiumy, w których występowali przygotowali we własnym zakresie. Tym bardziej cieszy fakt, że wszystko się udało, a występy wzbudziły niebywały entuzjazm zgromadzonej widowni. Część artystyczna wywoływała salwy śmiechu i łez zarówno wśród uczniów, jak i dorosłej części zgromadzonych gości. Zabawa była super! Wszystkie występy zostały nagrodzone burzą oklasków. Piękna dekoracja, która towarzyszyła całej akademii dopełniła świetności tej uroczystości.
Potem szóstoklasiści mogli spotkać się w salach, gdzie zawitała atmosfera pożegnań, lały się strumienie łez, ale już tych spowodowanych żalem rozstania. Na sali gimnastycznej rozpoczęła się ostatnia pożegnalna dyskoteka, zorganizowanej pod okiem rodziców i wychowawców.
Ale prawdziwe rozstanie nastąpiło dopiero nazajutrz, kiedy to absolwenci z rąk wychowawców odebrali świadectwa ukończenia Szkoły Podstawowej i wpisani zostali do zaszczytnego grona Absolwentów Piętnastki. Emocje wzięły górę nad wszystkim i uczniowie nie bardzo chcieli opuścić mury swojej szkoły. Po raz pierwszy chyba, ani dzwonek, ani słowa wychowawców, że to już naprawdę koniec nie zadziałały, tak jak zwykle i uczniowie długo jeszcze w milczeniu i ze łzami w oczach siedzieli w swoich ławkach.
Życzymy im wszystkim sukcesów i wspaniałej atmosfery w nowych szkołach!!!