winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

goryjowski 7053W dniach 18-20 maja 2015r. uczniowie klas 4a i 4b wraz z wychowawczyniami: p. K. Góryjowską i p. D. Wojciechowską oraz p. P. Pecką i p. M. Łabuzem zdobywali Pieniny i Gorce. Pogoda dopisała! Pierwszego dnia przeszliśmy piękny Wąwóz Homole oraz odbyliśmy spacer wzdłuż Grajcarka i Dunajca, aby nacieszyć oczy podnóżem Białej Skały, przełomem  Dunajca i przełomem Leśnickiego Potoku po słowackiej stronie. Późnym popołudniem zawitaliśmy do pensjonatu „Jurkowski”, który od lat gości naszych uczniów na wycieczkach szkolnych w Ochotnicy Dolnej.

Do wieczora bawiliśmy się i graliśmy na boiskach, aby zakończyć ten dzień dyskoteką. Drugiego dnia wraz z przewodnikiem wyprawiliśmy się na górę Gorc . Trasa była długa i obfitowała w nowe prawdy (aby zejść z góry, trzeba wejść pod górę oraz prawdy wg ks. Tischnera). Zmęczeni i szczęśliwi wróciliśmy do ośrodka, aby odpoczywać… czynnie na boiskach aż do wieczora. Po grach i zabawach nadeszła pora na pieczoną kiełbaskę oraz szaleństwa dyskotekowe.

Ostatni poranek powitał nas zachmurzeniem, by później rozświetlić promieniami słońca Jezioro Czorsztyńskie, po którym płynęliśmy statkiem, zapoznając się jednocześnie z historią  zamku w Niedzicy, zamku w Czorsztynie i zapory. Ostatnią atrakcją naszej wycieczki były Kluszkowce, skąd drogą Jana Pawła II weszliśmy na górę Wdżar, podziwiając Trzy Korony i Tatry oraz poznając legendę o smoczycy Wdżarzycy i anomalie skałek na szczycie.  Ukoronowaniem całej wyprawy były zabawy na torze saneczkowym.

Ta wycieczka na długo zostanie w naszej pamięci, a związane z nią wspomnienia pozwolą dotrwać do wakacji.