winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

p12506531 czerwca br. uczniowie klasy I d pod opieką wychowawczyni, p. Tamary Szczeklik zwiedzili Interaktywną Wystawę Edukacyjną EXPLORATORIUM - ZABAWY Z NAUKĄ, zorganizowaną w centrum Sztuki Mościce. Dzieci doskonale się bawiły w mobilnym studiu badawczym dla młodych odkrywców. Jednocześnie  poznawały podstawowe prawa fizyki, logiki, astronomii i matematyki. Uczniowie składali i budowali różnego rodzaju konstrukcje, układanki, gry, puzzle i klocki. Dużo śmiechu było, gdy znaleźli się przy „zwierciadłach równoległych". Mieli tam niepowtarzalną okazję obejrzeć własne wielokrotne odbicie lustrzane. Atrakcją okazały się również doświadczanie iluzji optycznych oraz obserwacja prądów wirowych. Dzieci zgodnie stwierdziły, że to był naprawdę wyjątkowy Dzień Dziecka.