winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

10Uczniów klasy IV c odwiedzili niezwykli  goście – Julia i jej niewolnica. Młoda Rzymianka przybyła ze stolicy imperium rzymskiego i  opowiedziały o życiu codziennym w tym mieście w epoce starożytnej. Opisała i zaprezentowała swój strój, obuwie i fryzurę. Opowiedziała o tym, jak wygląda jej dzień od porannej toalety do momentu udania się na spoczynek. Pokazała dom, w którym mieszka 

i przedstawiła swoją rodzinę. Oprowadziła też uczniów po Rzymie. Dzięki niej „odwiedzili” Forum Romanum, termy, Koloseum i przeszli pod łukiem triumfalnym. Na koniec  mogli sobie wykonać z nią pamiątkową fotografię. A wszystko to działo się na lekcji historii 10 czerwca 2015 roku. W rolę Rzymianki Julii wcieliła się Julia Iwaniec, a jej niewolnicą była Weronika Klich.