winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

dscf0101Palenie papierosów to zgubny nałóg – wiedzą o tym wszyscy. Niestety nie zawsze wiedza ta wystarcza, aby nie palić. Trzecioklasiści w ramach realizowanego programu antynikotynowego „Nie pal przy mnie, proszę” uczyli się, jak dbać o zdrowie i być odpowiedzialnym. Na zajęciach dzieciom towarzyszyła wiewiórka Wiki, która pomagała przy pomocy zabawy, uświadomić dzieciom, jak szkodliwe jest palenie oraz jak radzić sobie w sytuacji, kiedy są one narażone na tak zwane palenie bierne. Wiedza na temat szkodliwości nikotynizmu przekazana podczas zajęć przez wychowawców została wzbogacona podczas spotkania ze szkolną pielęgniarką. Odbyło się ono w każdej klasie trzeciej. W ramach programu przeprowadzono również dwa konkursy: plastyczny i literacki. Prace konkursowe wykonywane w domu, zaangażowały zarówno uczniów, jak i rodziców, stając się ukoronowaniem działań podjętych w szkole.

W dniu 3 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie obu konkursów. W każdej klasie wyłoniono osoby, których prace jury uznało za najciekawsze. Nagrody i dyplomy wyróżnionym uczniom wręczyła pani dyrektor Barbara Tyka. Wszystkie prace, które napłynęły na konkurs można było oglądać na wystawie na korytarzu szkolnym. Znalazły się tam również ulotki o tematyce antynikotynowej. Eksponowane prace cieszyły się zainteresowaniem dzieci i rodziców.

Oto wyniki konkursu :

- KONKURS LITERACKI:

Klasa IIIa – Aleksander Niedbała

Klasa IIIb – nie przekazano prac na konkurs

Klasa IIIc – Magdalena Kądzielawa

- KONKURS PLASTYCZNY:

Klasa IIIa – Szymon Lorek, Szymon Witek, Kacper Kołodziej, Filip Podsiadło

Klasa IIIc – Magdalena Kądzielawa           

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczniom i rodzicom klas trzecich dziękujemy za udział w konkursach oraz włączenie się w realizację programu profilaktycznego.

Szkolnym koordynatorem programu był pedagog szkolny Jolanta Szarkowicz-Baca.