winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

dscf0011W maju po raz jedenasty spotkali się w Tarnowie uczestnicy Międzynarodowej Spartakiady Młodzieży Niepełnosprawnej. 130 młodych ludzi reprezentowało Ukrainę, Słowację, Węgry i Polskę.
Organizatorami przedsięwzięcia byli: Szkoła Podstawowa Nr 15, Szkoła Podstawowa Nr 20 w Tarnowie oraz Ochotniczy Hufiec Pracy.
Nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły, Józef Bommersbach, Elżbieta Janas oraz Paweł Pecka przygotowali i przeprowadzili zawody w pięciu konkurencjach. Niepełnosprawni sportowcy, zmagając się z rywalami i własną słabością, pokazali niezwykły hart ducha, odwagę i determinację.


Uczniowie klasy VIa naszej szkoły pomagali uczestnikom Spartakiady w pokonywaniu trudności, z którymi niepełnosprawni nie mogli poradzić sobie sami. Był to dla naszych uczniów sprawdzian empatii i umiejętności znalezienia się w nowej, niełatwej sytuacji, wymagającej okazania pomocy osobom niepełnosprawnym.
Zarówno uczestnicy Spartakiady, jak i ich opiekunowie przyznają, że poziom organizacji zawodów był bardzo wysoki, a uczniowie wspomagający wywiązali się z powierzonego im zadania w sposób satysfakcjonujący wszystkich.