winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

dscf0309W sobotę, 20 czerwca br. odbył się w naszej szkole kolejny piknik. Jego hasło brzmiało: Odkrywamy talenty.
Rada Rodziców, która była organizatorem przedsięwzięcia, zamówiła pogodę i od rana świeciło słońce, mimo że poprzedniego dnia było deszczowo i chłodno.
Dziedziniec szkolny zapełniły różne stoiska przygotowane przez rodziców. Można było zmienić kolor włosów, wygląd twarzy, kupić ręcznie wykonaną biżuterię i zakładki do książek. Kilka stoisk oferowało chłodne napoje oraz delikatne przekąski.
Amatorzy domowych wypieków i tradycyjnego bigosu mieli okazję skosztować tych specjałów w świetlicy szkolnej a także kupić je w dowolnej ilości, by zabrać do domu.


Wszyscy mogli spróbować szczęścia, biorąc udział w zabawie z nagrodami proponowanej przez świetlicę szkolną.
O godzinie 9.00 pani Dyrektor Teresa Kot oraz przewodniczący Rady Rodziców, pan Krzysztof Wrona dokonali uroczystego otwarcia pikniku.
Kilka minut później rozpoczął się konkurs przygotowany przez panią Urszulę Karpałę Śpiewamy przeboje naszych rodziców. W konkursowym jury zasiedli nauczyciele, rodzice i uczniowie, a konferansjerem w tej części pikniku była uczennica klasy VIc, Daria Bielecka, która swoim pięknym, radiowym głosem zapraszała do występu kolejnych uczestników . W zmaganiach konkursowych wzięło udział 12 uczennic. Pierwsze miejsce zajęły ex aequo Marysia Frączek z klasy 1a i Emilka Krzemińska z klasy 2b. Laureatką II miejsca została Emilka Grysiewicz z klasy również z klasy 2b, a miejsce trzecie przypadło Izie Rymanowskiej z klasy 5c. Jury przyznało ponadto trzy wyróżnienia. Otrzymały je: Julka Wajda i Julka Kotowicz z klasy 2b oraz Ola Wrona z klasy 6c.
Miłośnicy poezji spotkali się w sali nr 12, gdzie odbył się przygotowany przez panią Ewę Chochołowicz konkurs poetycko-muzyczny. Jego uczestnicy zaprezentowali interpretację teatralną wybranych wierszy. Jury w składzie: pani Zdzisława Księżyk, pani Barbara Ogrodnik, pani Danuta Wojciechowska, pani Edyta Wardzała oraz pan Mariusz Łabuz za najciekawszą uznało interpretację wiersza Spóźniony słowik i przyznało I miejsce trójce uczniów z klasy 5a: Klaudii Paw, Kindze Karaś oraz Igorowi Tarczoniowi. II miejsce ex aequo zajęły: Ania Kozioł z klasy 4a oraz Martynka Kopa również z klasy 4a. Natalia Derlęga z klasy 4b zajęła III miejsce, a wyróżnienie otrzymała Julka Peciak z klasy 4a.
Przed szkołą odbywał się konkurs plastyczny, którego koordynatorem była Jolanta Szarkowicz-Baca oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego. Temat konkursu brzmiał: Niezwykły portret w ramie. Zadaniem uczestników było namalować portret na tekturowym talerzyku. Dzieci wykonały bardzo ładne prace. W kategorii klas I-III prawdziwym artystą okazał się Krzysiu Łata z klasy 1b, któremu jury przyznało I miejsce, II miejsce zajął Maks Januś z klasy 2a, a III- Szymon Florek z klasy 1b. Wyróżnienia otrzymały: Natasza Moch z klasy 2c oraz Nikola Młynarczykowska z klasy 1b. W kategorii uczniów klas IV-VI najlepszy okazał się Maciek Tyralik z klasy 5c, II miejsce przypadło Oli Wronie z klasy 6c, a III- Kindze Marszałek z klasy 4c. Wyróżnienia otrzymały: Roksana Delimata z klasy 4c i Wiktoria Bąk z klasy 5c. W jury konkursowym zasiedli: pani Elżbieta Janas, pani Barbara Hońdo, pani Agnieszka Białek oraz przedstawiciele rodziców.

W ramach przygotowań do pikniku uczniowie klas IV-V wykonywali plakaty promujące szkołę jako kuźnię wszelakich talentów. Można je było obejrzeć na tablicach umieszczonych na korytarzu na wprost wejścia do świetlicy szkolnej.
Zgromadzeni na podwórku szkolnym rodzice, uczniowie, nauczyciele i sympatycy naszej szkoły mieli okazję podziwiać występy laureatów konkursu Galeria szkolnych talentów, a pani Dyrektor wręczyła tym uzdolnionym dzieciom nagrody.
Kolejną atrakcją pikniku był polonez w wykonaniu uczniów klasy III c, których do występu przygotowała wychowawczyni, pani Elżbieta Majchrowska.
Spragnieni ruchu mogli wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez rodziców uczniów klasy 4a w sali korekcyjnej. Było dużo zabawy i śmiechu, ale też trochę refleksji, że tak na co dzień to tego ruchu jednak mało….
O godzinie 11.45 swoje umiejętności zaprezentowała grupa taneczna Shiva Dance Studio, w skład której wchodzili uczniowie klasy 6b.
Następnie odbył się konkurs tańca belgijskiego, przeprowadzony przez panie: Dorotę Szklarz, Joannę Myślińską oraz Magdalenę Włodek. W szalonym tańcu wirowali uczniowie uczęszczający na zajęcia do świetlicy szkolnej, a towarzyszące temu rytmy słyszalne były nie tylko w domach sąsiadujących z naszą szkołą.
Przeprowadzenie tych wszystkich ciekawych konkursów i pokazów nie byłoby możliwe bez pana Andrzeja Szczudrawy, który profesjonalnie koordynował zabawę.
Nauczyciele wychowania fizycznego, panowie: Józef Bommersbach oraz Paweł Pecka, zadbali o nagłośnienie całej imprezy, dzięki czemu wszystko było doskonale słychać i można było się świetnie bawić.
Pani Agnieszka Białek starała się ocalić od zapomnienia te chwile, utrwalając w kadrze ludzi, wydarzenia i miejsca.
O godzinie 12.45 pani Dyrektor ogłosiła zakończenie pikniku i zaprosiła wszystkich na spotkanie w tym samym miejscu za rok.