winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

dscf0509W czwartek 25 czerwca odbył się w naszej szkole apel EKO. Na początku pani dyrektor, mgr Teresa Kot przywitała zebranych i poinformowała, że głównym celem spotkania jest przedstawienie społeczności szkolnej laureatów różnych konkursów i wręczenie im nagród. Gościem specjalnym apelu był pan Marek Smoła - prezes Polskiego Związku Filatelistów Okręgu Tarnowskiego. Wręczył on uczennicy klasy VIb, Donacie Jaworek 500 egzemplarzy kartek pocztowych, na których została wydrukowana praca jej autorstwa. Praca ta zwyciężyła w konkursie plastycznym Moje ulubione miejsce. Następnie przyznane zostały nagrody w konkursie EKO. Wręczyły je panie: Agnieszka Białek oraz Ewa Chochołowicz.

Najwięcej butelek PET zebrała Zuzanna Wawrzon z klasy IIb i zajęła I miejsce. II miejsce przypadło uczennicy klasy Va- Ninie Stodolak, a III- uczennicy klasy Vb- Zuzannie Chmurze.

Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Orzechowska z klasy IIb, Kinga Łazarek z klasy Va, Julia Świątek z IIc, Kinga Niemiec i Michał Łabno z klasy VIb oraz Miłosz Kurczab z Vb.

Wśród zbierających zakrętki najlepsza okazała się Natasza Moch z klasy IIc i zajęła I miejsce, II miejsce zajęła Amelia Olszówka z klasy IIa, a III- Kinga Gawron z klasy VIc.

Wyróżnieni zostali następujący uczniowie: Emilia Zych z klasy Ic, Patryk Kwarciński z klasy VIa, Kacper Lechowicz z IVb, Kacper Kołodziej z IIIa, Aleksandra Broniec z IVa, Zuzanna Wawrzon z IIb, Filip Podsiadło i Dawid Smagacz z klasy IIIa, Jan Kalemba z klasy IVc, Gabriela Kierońska z IIc oraz Natasza Żukowska z IVa.

Przez cały rok szkolny prowadzona była również zbiórka baterii. Najwięcej zebrała ich Julia Wajda z klasy IIa i zajęła I miejsce, II miejsce zajęła Maja Gawlik z IVb, a III-Szymon Jarosz z klasy IIa. Wyróżnienia otrzymali: Dominik Mróz z klasy IVc, Franciszek Olbracht z IIc, Filip Podsiadło z IIIa, Justyna Podpłomyk i Klaudia Kuczek z IIc oraz Oliwia Gadecka z klasy Ic.

W zbiórce makulatury  I miejsce zajął Michał Gałuszka z klasy Va, II- Michał Łabno z VIb, a III- Filip Podsiadło z IIIa.

Wyróżnieni zostali następujący uczniowie: Aleksandra Walat, Igor Tarczoń, Olga Cichoń  z klasy Va, Oliwia Kozłowska z klasy IIc, Weronika Wiatr z Vb, Karol Brożek z kalsy IIIa, Katarzyna Bęc z Id oraz Amelia Olszówka z klasy IIa.

W imieniu opiekuna szkolnej gazetki Bemówka, pani Angeliki Szumalańskiej, nagrody dla najbardziej zaangażowanych w pracę na rzecz gazetki wręczyła pani Agnieszka Białek.  Otrzymali je: Aleksandra Broniec z klasy IVa oraz Natalia Zacharska z klasy IIa.

Natalia otrzymała również odznakę Już pływam.

Panie: mgr Zdzisława Księżyk i mgr Elżbieta Ogrodnik przeprowadziły konkurs pod hasłem Z energią zmieniamy źródła. Zadaniem uczestników było wykonanie  plakatu ekologicznego. I miejsce zajęły ex aequo: Weronika Bonkowska i Aleksandra Walat z klasy Va (praca zbiorowa), Julia Iwaniec z klasy  IVc,  II miejsce- także ex aequo- Emilia Góryjowska z klasy Vb  i Kinga Starzyk z klasy IVc. III miejsce zajęła uczennica klasy Vc Izabela Rymanowska.

Nauczycielka języka angielskiego, pani mgr Urszula Karpała wręczyła nagrody  Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego Klas I-III.

Pierwszoklasiści brali udział w konkursie Alfabet i literowanie. Najlepsi okazali się: Olga Denisiuk z klasy Ia, Lena Kosiba z Ib, Gabriela Kuling z Ic oraz Julia Juras z Id.  Wyróżnienie otrzymał Jakub Malig z klasy Id.

Uczniowie klas II wzięli udział w konkursie Liczymy po angielsku. Zwycięzcami tego konkursu okazali się: Amelia Olszówka z klasy IIa, Wojciech Procyk z IIb, Julia Światek z IIc. Wyróżnienie otrzymał Maciej Bogusz z klasy IIa.

Konkurs dla uczniów  klas III przebiegał pod hasłem: It’s Time!  Czołowe miejsca zajęli: Karol Brożek z klasy IIIa, Michał Bosowski z klasy IIIb, Filip Jarmuła z IIIc. Wyróżniony został  uczeń klasy IIIb Aleksander Biernat.

Mgr Anna Zielińska oraz mgr Piotr Krysa wręczyli nagrody uczniom klas IV-V, którzy okazali się najlepsi w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego. Wśród czwartoklasistów I miejsce zajął Jan Martowicz z klasy IVb, II- Julia Peciak z IVa, natomiast III- Natasza Żukowska również z klasy IVa.

Spośród uczniów klas V najlepszy okazał się Maciej Tyralik z klasy Vc, II miejsce przypadło jego klasowej koleżance Natalii Gruchale, a III- Roksanie Przybek z tej samej klasy.

Szóstoklasiści brali udział w rywalizacji o tytuł Najlepszego Anglisty. Okazała się nim Monika Marek z klasy VIa, II miejsce zajął Dawid Dulian z klasy VIc, a III- Martyna Chmielz tej samej klasy.

Nauczycielka historii, mgr Barbara Hońdo wręczyła nagrody laureatom konkursów historycznych. Byli to następujący uczniowie:  Jakub Hońdo z klasy VIb- laureat etapu wojewódzkiego XX Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy. Jakub Hońdo został również laureatem Małopolskiego Konkursu Tematycznego Wielcy Polacy- wybitni generałowie.

Maciej Tyralik z klasy Vc- laureat etapu wojewódzkiego XX Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy.

Michał Szczebak oraz Kinga Kozińska z klasy VIa -finaliści  etapu wojewódzkiego XX Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy.

Uczące matematyki mgr Karolina Góryjowska oraz mgr Danuta Wojciechowska wręczyły nagrody zwycięzcom konkursu Matematyczny As.  Zostali nimi: Jan Martowicz z klasy IVb, Roksana Przybek z klasy Vc, Nikodem Zacharerk z klasy Vb oraz Dawid Dulian z klasy VIc.

Nauczycielka plastyki, mgr Jolanta Szarkowicz-Baca wręczyła nagrody za szczególne osiągnięcia plastyczne. Donata Jaworek i Oliwia Gawlik z klasy VIb zostały nagrodzone za aktywną postawę twórczą i liczne sukcesy  plastyczne.

Mgr Agnieszka Białek uhonorowała nagrodami zwycięzców piknikowego konkursu W rzutki. I miejsce zajął uczeń klasy Vb Dawid Barszcz, II- Wiktoria Kobylarczyk z klasy Ia, III- Dawid Dulian z klasy VIc.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, mgr Agnieszka Białek oraz mgr Karolina Góryjowska ogłosiły wyniki konkursu Najlepsza Klasa. I miejsce zajęła klasa VIc, II- klasa VIb, a III- klasa VIa.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy wspaniałych wakacji.