winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

dscf233930 marca uczniowie klasy Va wraz z wychowawczynią p. Karoliną Góryjowską oraz bibliotekarką p. Agnieszką Białek wzięli udział w warsztatach  zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną: „W poszukiwaniu światła” – co warto wiedzieć o Marii Skłodowskiej – Curie.

Podczas zajęć uczniowie mogli wysłuchać niezwykłej opowieści o najwybitniejszej polskiej uczonej – Marii Skłodowskiej-Curie, pierwszej kobiecie dwukrotnie uhonorowanej nagrodą Nobla, której odkrycia zna cały świat. Następnie poznawały różne smaki i uczyły się je rozróżniać.

 Na zakończenie uczniowie rozwiązywali quiz w programie Kahoot, który weryfikował zdobyte ze słuchowiska wiadomości oraz sprawdzali reakcje niektórych substancji chemicznych co wzbudziło powszechną fascynację i zachwyt.

gdyliczy sie czas