winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

p129046719 maja 2016 r. uczniowie klasy II d byli w Muzeum Okręgowym na wystawie i warsztatach ,,Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych”. Mieli okazję dowiedzieć się, jakimi narzędziami obserwowali Kosmos m.in. Galileusz i Kopernik. Mogli podziwiać zgromadzone przyrządy: astrolabium, torquetum, triquetrum, fotometry, spektroskopy, kamery CCD i model teleskopu Hubble´a.

Dzięki licznie zgromadzonym grafikom, obrazom i drukom, prześledzili rozwój obserwacji astronomicznych dokonywanych w oparciu o proste instrumenty, lunety, i teleskopy. Uczniowie samodzielnie dokonywali obserwacji przez teleskopy, a także śledzili zachowanie się promienia świetlnego między soczewkami. Wzięli również udział w warsztatach, podczas których budowli własne kalejdoskopy.

gdyliczy sie czas