winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

5Dzisiaj nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” ustanawiając rekord czytania w jednym momencie.

Uczniowie z całej Polski zebrali się w swoich szkołach i wspólnie czytali. Również nasi uczniowie: Szkoły Podstawowej Nr 15 oraz Niepublicznego Gimnazjum „Piętnastka” w Tarnowie spędzili ten wyjątkowy czas na rozczytywaniu się.

O godzinie 10:00 wszyscy zebrali się na placu przed szkołą, a każdy czytał to, na co miał ochotę. Przy pięknej, słonecznej pogodzie wszyscy z uśmiechami na twarzach przystąpili do akcji i z radością pokazywali swoje książki.

Akcja miała na celu promocję czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że czytanie to powszechne zjawisko wśród ich rówieśników, przekonanie uczniów, że czytaniem można i należy się chwalić.
Koordynatorem akcji była p. Agnieszka Białek.