winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

dscf3348W naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla klas IV, V i VI. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem, dlatego konieczne było przeprowadzenie go w dwóch etapach.

I etap klasowy został zrealizowany na terenie klas IV – VI przez polonistów. Nauczyciele języka polskiego wraz z uczniami wytypowali najpiękniej czytających uczniów z danej klasy. Rywalizacja była zażarta, ponieważ tylko jedna osoba z klasy mogła dostać się do kolejnego etapu. Podczas II etapu konkursu finaliści przeczytali wylosowany fragment utworu z literatury dziecięcej.

Zwycięzcy otrzymali tytuły:

Mistrz Czytania Klas IV – Roksana Rojek,
Mistrz Czytania Klas V – Natalia Derlęga,
Mistrz Czytania Klas VI – Natalia Gruchała.

Pozostali uczniowie, którzy dostali się do II etapu konkursu również otrzymali wyróżnienia oraz nagrody. Wyniki zostały uroczyście ogłoszone podczas Szkolnego Pikniku.

Konkurs Pięknego Czytania z pewnością przyczynił się do popularyzacji czytelnictwa i wyrabiania nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu. Dzięki tego typu akcjom możemy skutecznie dbać o piękno języka ojczystego tj. staranną wymowę, dykcję, artykulację, intonację. Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Barbara Sanek.