winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSCF3428Nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w międzyszkolnym konkursie, który umożliwił połączenie pasji plastycznej z historyczną. Konkurs nosił nazwę „Polskie drogi do niepodległości” i  poświęcony był życiu i twórczości Jana Nowaka – Jeziorańskiego. Jego organizatorem było Gimnazjum Nr 1 w Tarnowie.

Grupa uczniów z klas V i VI podjęła konkursowe wyzwanie - po zapoznaniu się z sylwetką tego znamienitego Polaka. Swoje odczucia, refleksje, pomysły ubrali w ciekawą formę plastyczną. Dużym atutem tej pracy był fakt, iż stała się ona świetną lekcją historii oraz patriotyzmu. Jan Nowak – Jeziorański jest bowiem wspaniałym wzorcem do naśladowania dla młodych ludzi, a koleje jego losu ukazują zmiany we współczesnej historii Polski i świata oraz dążenia naszego kraju do uzyskania pełnej suwerenności.

Nasze dwie uczennice doskonale poradziły sobie z zadaniem konkursowym, a ich prace zostały docenione przez organizatorów. W ścisłej czołówce znalazła się Angelika Naleźny z klasy IV uzyskując II miejsce, a także Wiktoria Żurowska z klasy Vb, która otrzymała wyróżnienie.

Nagrody i wyróżnienia zostały wręczone podczas uroczystości w siedzibie organizatora w dniu 3 czerwca 2016 r. Naszym uczniom gratulujemy zaangażowania i sukcesu!