winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

new dawid kaczmarczyk 1bW czerwcu 2015/16 odbył się konkurs języka angielskiego dla klas pierwszych „I’m green” (Jestem zielony, ekologiczny, lubię i znam przyrodę). Polegał on na wykonaniu plakatu lub książeczki, w której uczeń pochwali się umiejętnością opisywania tematów przyrodniczych w j. angielskim. W konkursie wzięło udział 26 uczniów wszystkich klas pierwszych. Przygotowali oni prace, wykorzystując swoją, skromną na razie, wiedzę i umiejętności językowe. Mimo tego prace zachwyciły jury oryginalnymi pomysłami, starannością wykonania, różnorodnością tematów poruszanych przez dzieci i ich umiejętnością wykorzystania swojej, niewielkiej jeszcze, wiedzy.

W ocenie prac brana była pod uwagę przede wszystkim samodzielność wykonania (choć naturalnie pomoc osób dorosłych była akceptowana – cieszymy się, że maluchy uczą się języka angielskiego z rodzicami i rodzeństwem). Kolejne kryteria to pomysłowość, wkład pracy i umiejętność komunikowania się w j. angielskim, skuteczność przekazywania swojej wiedzy w języku obcym, na końcu – poprawność językowa.
Autorem najlepszej pracy okazał się Jeremi Kuc z klasy Ia, który poruszył temat segregacji odpadów, pięknie opisał swój ulubiony owoc (truskawka) i kotka Puszka, pochwalił się znajomością nazw czterech pór roku, opisywania pogody, znajomością nazw wielu zwierząt i zachęcił do jedzenia owoców i warzyw. Jury wskazało także zwycięzców konkursu w poszczególnych klasach: Ia – Michał Szczepański, Ib – Krzysztof Martowicz, Ic – Maksymilian Sikora, Id – ex aequo Natalia Nowak, Franek Jochym i Oliwia Stanisławska.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach językowych w klasie drugiej!