winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

1823 czerwca 2016 roku uroczyście pożegnaliśmy odchodzących z naszej szkoły szóstoklasistów. Po przemówieniu Pani Dyrektor mgr Teresy Kot, rozdaniu Złotych Tarcz, wyróżnień i dyplomów oraz ślubowaniu klas szóstych, uczniowie klas piątych ciepłymi słowami oraz piosenką „Szczęśliwej drogi...” pożegnali swoich kolegów.


Następnie absolwenci zaprezentowali się pięknym wykonaniem poloneza. Galowe stroje i ciekawy układ choreograficzny (opracowany przez p. P. Peckę oraz p. Z. Księżyk) zrobił na wszystkich zgromadzonych duże wrażenie. W dalszej części uroczystości uczennice I. Rymanowska, K. Schmidt, R. Przybyłek, N. Orlow i D. Szeremeta z nutką nostalgii recytowały utwory o szkolnej rzeczywistości. Następnym punktem wspólnego spotkania była przedstawiona przez uczniów klasy VI a humorystyczna scenka „Dzień z pamiętnika Karolka”. Zabawnie przebrani i grający swoje role uczniowie rozbawili wszystkich. W scence tej wystąpili: K. Zając – tytułowy Karolek, I. Tarczoń, K. Rybakowski, J. Wieczka, O. Ciochoń, D. Baut, M. Zimoń oraz „aniołki” A. Walat, K. Łazarek, W. Bonkowska i K. Karaś. Nad prezentacją muzyczną czuwał M. Gałuszka. Całość uroczystości dopełniona została muzycznymi dedykacjami. Wdzięczność dla Pani Dyrektor Teresy Kot, wyśpiewali M. Gałuszka i K. Rybakowski. Wychowawcy usłyszeli piękne wykonanie utworu „Radość najpiękniejszych lat” w wykonaniu K. Karaś, W. Bonkowskiej i I. Rymanowskiej, natomiast nauczycielom został zadedykowany występ taneczny uczniów L. Kozioł i K. Świędrycha wraz z partnerami. W strumieniu podziękowań nie zapomniano również o rodzicach. Reprezentanci poszczególnych klas odśpiewali dla nich znany utwór „Co ma być, będzie”. Wspólne spotkanie dobiegało końca ale emocje związane z rozstaniem dawały o sobie znać. Uczniowie I. Rymanowska, K. Karaś i K. Tyborowicz piosenką „Jedna mała łza” wprawili absolwentów w rozrzewnienie. Nad całością przedstawienia i stroną muzyczną czuwała p. E. Chochołowicz.
Szóstoklasiści! Szczęśliwej drogi...